18 yaşındaki kadar hızlıyım

Alex, Avusturya'da basının karşısına geçti. Kampı ve takımı değerlendiren 35 yaşındaki yıldız, kendisi hakkındaki eleştirilere de esprili bir yanıt verdi:

Herkes Alex'in ilerleyen yaşını tartışıyor ancak o söylenenleri üzerine almıyor. Avusturya kampında basın toplantısı düzenleyen kaptan 35 yaşında olmasına rağmen kendisini çok iyi hissettiğini söyledi. Alex, "Sürekli yaptığım bir espri vardır; sizlerle de paylaşmışımdır. 'Futbolcu 35 yaşına geldiğinde gücünü ve hızı kaybeder' diye. Ama benim 18 yaşımdaki görüntüm neyse şimdiki görüntüm de aynı. Zaten hız bakımından baktığınız zaman hızlı bir oyuncu değilim, şu anda da hızlı değilim. Kendimden bir şey kaybettiğimi düşünmüyorum ama kendime çok şey kattığımı düşünüyorum. Kendime kattığım tecrübelerimle kendimi vererek oynuyorum. Söylenenleri üzerime almıyorum. Profesyonel bir insanım. Yaş konusu kafama hiç takılmıyor" dedi. Alex, kendi oynadığı mevkiye transfer yapılmasından rahatsızlık duymayacağını da belirtip şöyle konuştu: "Hocamızla birlikte 3. sezonumuz olacak. Geçen sezon 6-7 ayımız futbol konuşmadan geçsede başarılıydık. Bu sezon daha iyi olmamız gerekiyor."

F.Bahçe'nin felsefesi yanlış
Kaptan Alex, Fenerbahçe'de gençlerin oynamasına izin vermeyen düzeni eleştirdi: "Maalesef buna üzülüyorum. 9. sezonuma giriyorum sadece oynayabilen Semih'i gördüm; şans verildi ve kendisini kanıtladı. Gökay vardı, şampiyon olduğumuz sezon iyi işler yapmıştı ama yine düzen oynamasına izin vermedi. Elbette bunu tartışacak insan değilim, fikrimi söylüyorum. Salih ve Recep'in kalitesinden şüphe edilmemesini düşünüyorum. Genç oyuncunun başarılı olabilmesi için birçok faktörün bir araya gelmesi gerekiyor ama bu çocuklara fırsat verilmezse kendilerini gösteremezler. Harmanlanmış takımımızda taşların yerine oturması gerekiyor."

Sadece sözle tur geçilmiyor
Kaptan Alex, Şampiyonlar Ligi'nin önemini bildiklerini belirtip rakipleri Vaslui'yi değerlendirdi: "Onların da hedefleri gruplara kalmak bizim de. Geçen sene takip ettiğim bir takımdı, iki arkadaşım oynuyordu. Umuyorum ki doğru ve düzgün çalışmamızla turu geçen taraf olacağız. Adım adım düşünmek istiyoruz. 180 dakikalık bir maç olarak algılamak istiyorum. Sözlerle, maçlar ve turlar geçilmiyor." Alex yeni takım arkadaşları Kuyt içinse şu yorumu yaptı: "Hollanda Milli Takım takım formasını giyen bir isim hakkında yorum yapmaya gerek yok. Umuyorum takımımıza ve ülkeye hayırlı olur."

Elbette işsiz kalmam

Futbol oynamaya devam etme kararı verdiğini açıklayan Alex, "Bu bir plan değil. Nerede oynarım o belli olmaz. Şimdilik bir beklentim veya planım yok. İşsiz kalmayacağımı düşünüyorum. Mutlaka bir kulüp bulurum kendime. Ama şu an tamamen, F.Bahçe için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Daha önceki yıllarda olduğu gibi" dedi.

Gol yolunda sıkıntımız yok
Alex gol sıkıntısı konusunda Aykut Kocaman'a ve takıma haksızlık yapıldığını söyledi: "Hocamız bazı denemeler yapıp takım için en yararlı formülü bulacaktır. Sow, Semih, Kuyt hepsi denendi. Son iki maçta Kuyt'a önde görev verdi. Hangisi daha verimli olacaksa o oynayacaktır. Takıma, bizlere ve hocamıza biraz zaman verilmeli."

Fanatizm endişe verici
Fenerbahçe'nin tecrübeli kaptanı futbolda fanatizm ve bilinçsizliğin arttığını belirtip duyduğu endişeyi dile getirdi: "Fanatizm, tutku anlamında güzeldir, olumludur ama her sezon bir takım şampiyon oluyor. Bilinçli yapmak güzeldir, kaybettiğiniz zaman dünyanın sonu değildir. Umarım bu kötü tablo bir an önce ortadan kalkar."

Vefalı kaptan Alex
Alex kulüpte görevlerine son verilenlere teşekkür ederek sözlerine başladı: "Kendilerine telefonla söyledim, bir de herkesin içinde söylemek istiyorum. Başarılarda onların da büyük payı vardı."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN