"Beşiktaş'ın rakiplerinden teklif aldım"

Beşiktaş'ın yeni transferi Julien Escude, BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen törenle kendisini 2 yıllığına siyah beyazlı takıma bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran'ın da katıldığı imza töreninde Escude şunları söyledi:

"BEŞİKTAŞ'TA OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM"

Burada olmaktan dolayı onur duyuyorum. Çok büyük bir mücadele içinde olacağız. Ben elimden geleni yapıp bu takımı en üst sıralara taşımak için çalışacağım. Bugüne kadar yaptığım işimi daha üst seviyelere taşımak istiyorum. Takım arkadaşlarıma da yardımcı olmak istiyorum ve biraz da Türkçe öğrenmek istiyorum. Önceden duyduğum gibi Türk Ligi iyi bir lig. Takım arkadaşlarıma en kısa zamanda adapte olup bu ligde başarılı olmak amacındayım.

"BAŞKA TÜRK TAKIMLARINDAN DA TEKLİF ALDIM"

Beşiktaş haricinde Türkiye'den başka teklifler de aldım. Beşiktaş'ın rakiplerinden teklif geldi ama Beşiktaş'ın teklifi beni daha çok heyecanlandırdı. Ajax'ta oynarken hep şampiyonluğa oynadım, Sevilla'da oynadığım senelerde ise bütün maçları kazanıp en iyisini yapmaya çalıştık. Türkiye Ligi'nin zor bir lig olduğunu ve çok çalışmak gerektiğini biliyorum.

"MEHMET TOPAL, BURAK, EMRE VE NİHAT'I TANIYORUM"

Beşiktaş'ta Portekizli oyuncuları biliyorum, özellikle İspanya'da oynayanlarını biliyorum. Galatasaray olsun, Fenerbahçe olsun onların da uluslararası iyi oyuncuları var. Türkiye'de lig olarak iyi oyuncular var ve Türkiye Ligi kaliteli bir lig. Mehmet Topal, Burak, Nihat, Emre gibi Türk futbolcuları tanıyorum.

"14 NUMARAYI GİYECEĞİM"

Sevilla'da 7 sene boyunca 14 numarayla oynadım, Ajax'ta Cruyff vardı 14 numara. Bizim Fransa'nın bir sembolü olan Thiery Henry de 14 numarayı kullandı. Ben Sevilla'da oynadığım sürece hep bana şansı getirdi 14 numara. Onun için burada da 14 numarayı giyeceğim.

TAMER KIRAN: "TRANSFERDE TÜRK FUTBOLUNA YOL GÖSTERİCİ OLACAĞIZ"

Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran da imza töreninde konuştu ve Escude transferiyle ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi. Kıran'ın açıklaması şöyle:

"Escude başarılı, istikrarlı, milli formayı giymiş bir oyuncu. Transferde hovardaca para harcamak değil, önemli olan ihtiyaca göre transfer yapmaktı. Beşiktaş'ın transferde geleneksel yaklaşımı kendi gerçekleri doğrultusunda hareket ederek ihtiyaçlarına göre oyuncu transfer etmek olacaktır. Tüm nitelikleriyle Escude bu temel felsefenin en somut örneğidir. Bundan sonraki transfer politikamız, Türk futbolunun transfer politikasında yol gösterici olacaktır. Escude'yi teknik heyetimizin talebi doğrultusunda transfer ettik. Yaptığımız bütün transferler teknik heyetimizin oluru doğrultusunda kulübümüzün menfaatleri dikkate alınarak yapılmıştır. Escude profesyonelliği ve kişiliğiyle genç oyunculara örnek olacak ve Türk futboluna değer katacaktır."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN