Bütün engelleri aşarız

Gençlerin beklediğinden iyi çıktığını söyleyen Samet Aybaba: El ele verirsek aşamayacağımız engel yok

  • Futbol
  • Perşembe 26.07.2012
Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, 20 günlük Avusturya kampını sabah için değerlendirdi. Gençlerden umutlu gözüken Aybaba, taraftara savaşan bir takım sözü verdi. İşte Aybaba'nın sözleri... Gençleri gördüm... Burada takımın yarısına yakını yoktu. Birlikte çalışma imkânımız fazla olmadı. Gençleri umduğumdan iyi buldum. Potansiyeli yüksek oyuncular var. Cuma günü rapor... Yönetime raporumu cuma günü vereceğim. Kafamızda şablon oluştu. Bazı genç arkadaşlar bizimle kalacak bazıları gelişmesi için kiralık gidecek. Doğru yoldayız... Kondisyon eksiğini giderdik. Artık taktik çalışmalara ağırlık verip oynayabildiğimiz kadar hazırlık maçı oynayacağız. Şu anda her şey yolunda gidiyor. İmkânlar ölçüsünde en iyisini yapmaya çalıyoruz.

SERT OLMAZSANIZ EZERLER
Savaşan bir takım...
Maçlarda sinirlendiğim anlar oldu. Futbol ileri oynanır. Geri pas futbolu öldürür. Sık sık geri pas yapan futbolcu görünce gerekli uyarılarımı yapıyoruz. Biz ileriye oynayan bir takım olmak istiyoruz. İkinci önemli konu da futbol kuralları içinde sertlik. Sahada savaşmak ve gerektiği kadar sert olmanız gerekiyor. Yoksa ezilirsiniz. Transfer... Ospina önceliğimizdi ama olmadı. McGregor da tecrübeli ve kaliteli bir isim. Bonservis ödemeden aldık. Alternatif oluşturmaya ve iyi bir golcüye ihtiyacımız var.

OLCAY'A TAM NOT
Beşiktaş'ta kampta en çok göze batan Olcay Şahan oldu. Kaiserslautern'den transfer edilen Olcay, teknik direktör Samet Aybaba'nın değişmezlerinden olacak gibi. Yeni transferlerinden Berat Çetinkaya ise Samet Aybaba'nın gözüne giremedi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN