''Her an İstanbul'a gelebilir''

Galatasaray'a dönmesi konusu netlik kazanmayan Melo'nun, önceki gün Twitter'dan, "Başkan çocukça davrandı ve beni istemedi" sözleri nedeniyle bu transferi veto ettiği ileri sürülen başkan Ünal Aysal, gerçekleri Hürriyet'e açıkladı.

Ünal Aysal, yönetim kurulunda Melo ile ilgili sert ifadeler kullandığı iddiasını yalanlayarak şöyle devam etti:

"Bakın, Melo ve hiçbir transfer yönetim kurulunda konuşulmuyor. Melo için rest çektiğime dair birçok yerde yazılar gördüm. Söz konusu bile değil. İstemesem Melo için neden bu kadar ciddi tekliflere onay vereyim?"

"BİZİM DE SINIRLARIMIZ VAR"

Fatih Terim'in de Brezilyalı oyuncuyu çok istediğini anlatan Aysal, "Onu takıma kazandırmak için mücadele ediyoruz. Ancak bizim de sınırlarımız ve bütçemiz var. Melo'ya ve menajerlerine de neleri yapıp, neleri yapamayacağımızı açıkça bildirdik, anlattık. Sonuçta Türkiye için çok ciddi rakamları önerdik" dedi.

'UMARIM GECİKMEDEN KABUL EDER'


Aysal, Melo'da bundan sonra olabilecekleri de şöyle anlattı: "Son durum net olarak şu... Bunu herkes böyle bilsin. Melo 1-2 gün içinde yaptığımız teklifi kabul ederse her an İstanbul'a gelebilir. Olumlu yanıt vermesini ümit ediyoruz. Ancak bir taraftan da alternatifler için çalışmaya başladık. Biz başka bir futbolcu ile anlaştıktan sonra gelmek isterse onu kabul edemeyiz. Kısa süre içerisinde dönerse Florya'nın kapısı Melo'ya açık" dedi.

İşte Galatasaray'ın Melo'ya son teklifi

- 40 maç oynarsa yıllık 4.4 milyon Euro'dan 5 yılda 22 milyon Euro.
- Menajerlerine ödenecek rakam: 1.2 milyon Euro
- Juventus Kulübü'ne bonservis bedeli: 7 milyon Euro

TOPLAM: 30.2 milyon Euro
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN