Kompany M.City'de kaldı

Tarihindeki üçüncü şampiyonluğunu geçtiğimiz sezon elde eden Manchester City 44 yıl aranın ardından takımı başarıya ulaştıran kaptanının kontratını yeniledi. Vincent Kompany 2018'e dek City formasını terletecek.

Manchester City takım kaptanı Vincent Kompany'nin sözleşmesini uzattı. Hamburg'dan transfer olduğu 2008'den bu yana City forması giyen Belçikalı stoper kendisini 2018'e kadar kulübüne bağlayan imzayı attı. 44 yıllık aranın ardından Manchester City'nin geride bıraktığımız sezon yaşadığı ilk şampiyonlukta büyük katkısı bulunan Kompany, kulübüyle nikah tazelediği için çok mutlu olduğunu belirtti.

"BAŞKA BİR ARAYIŞ İÇERİSİNE GİRMEDİM"

Manchester City'nin resmi web sitesine açıklamalarda bulunan 26 yaşındaki savunma oyuncusu, kulübünde huzurlu bir 4 yıl geçirdiğini belirterek hiçbir zaman başka bir arayış içine girmediğini dile getirdi. Futbolseverlerin Manchester City'yi bir proje olarak gördüğünü kulübün kendi hedef ve beklentileri açısından da bir proje olduğunu söyleyen Vincent Kompany önümüzdeki 6 yıl boyunca takımına daha faydalı olmaya çalışacağını ifade etti.

Manchester City'le bir federasyon kupası ve bir de şampiyonluk kupası kazanan Kompany ilerleyen dönemde takım kaptanı olarak daha çok kupa kazanmak istediğini belirtti. (NTV Spor)
BİZE ULAŞIN