Asırlık kulüp ligden çekiliyor mu?

Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Hikmet Hancıoğlu, kulübün bu sezon TFF 1. Lig haklarını donduracağı yönündeki tartışmalarla ilgili, ''Ankaragücü'nün bu sezon TFF 1. Lig haklarını dondurması söz konusu değildir'' dedi.

Hikmet Hancıoğlu, yaptığı açıklamada, tarihinin en kötü sezonunu yaşayarak ligden düşen Ankaragücü'nde sıkıntılı günlerin halen devam ettiğini belirtti.

Kulüpte transfer yasağının sürdüğünü, daha önce yapılması gereken genel kurulun 3 kez ertelendiğini hatırlatan Hancıoğlu, bu nedenle bir belirsizliğin de yaşandığını vurguladı.

Hancıoğlu, son olarak mevcut yönetim kurulunun Türkiye Futbol Federasyonu'na transfer yasağının kaldırılması için 24 Temmuz Salı günü başvuruda bulunduğunu öğrendiğini belirterek, ''Yönetim kurulumuz federasyondan transfer yasağının kaldırılmasını istemiş. Eğer bu gerçekleşmezse de takımımızın bu sezonki haklarının dondurulmasını talep etmiş. Maalesef ben de bunu bugün öğrendim'' dedi.

''Ankaragücü'nün bu sezon TFF 1. Lig haklarını dondurması söz konusu değildir'' diyen Hancıoğlu, şöyle devam etti:

''Yarın genel kurulumuz yapılacak ve bu takım bu sezon yoluna devam edecektir. Ankaragücü 103 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan büyük camiadır. Böyle büyük bir camianın ligde haklarını dondurma ihtimali bile olamaz. Bu kulüp şartlar ne olursa olsun şanına yakışır şekilde sahaya çıkıp, gereken mücadelesini de yapacaktır. Kimse bundan şüphe duymasın. Ankaragücü, nasıl bugünkü şartları yaşıyorsa, en kısa zamanda ayağa kalkmasını da bilecek güce sahiptir.''
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN