"Quaresma ile görüşebiliriz"

Beşiktaş Beşiktaş Futbol Komitesi Üyesi Tamer Kıran, Allan McGregor'un imza töreninde Quaresma hakkında açıklamalarda bulundu.

Ricardo Quaresma dün yaptığı açıklamada, yöneticilerin kendisiyle görüşmediğini belirtmişti. Tamer Kıran, Portekizli futbolcuyle değil, menajeriyle görüştüklerini belirtti.

İşte Kıran'ın açıklamaları:

"Quaresma ile bu sabah tercümanımız vasıtasıyla kısa bir görüşme yapmaya çalıştım ve dün yapmış olduğu bu açıklamanın doğru olup olmadığını sordum. Şu an için almış aldığım bilgi doğru olduğu şeklinde ama yüz yüze gelip de bunu kendisinden öğrenemedim.

Quaresma ile Beşiktaş Kulübü'nün ilişkisi profesyonel bir ilişki. bu profesyonel ilişki içerisinde yapılması gerekenler mutlaka Beşiktaş Kulübü tarafından yerine getirilmiştir, getirilmeye devam edecektir. Bunun aksi düşünülemez, burası Beşiktaş Kulübü.

Quaresma ile Beşiktaş Kulübü arasında bir de insani ilişkiler vardır.
İnsani ilişkiler açısından Quaresma'ya insanlık dışı, gayri ahlaki en ufak bir muamele yapılması söz konusu olamaz. Profesyonel ilişki başkadır, insani ilişki başkadır. Quaresma'nın bir sıkıntıs varsa bunu araştıracağız ve varsa böyle bir sıkıntı mutlaka bunun çözümünü buluruz. Profesyonel olarak ise bizim kararımız bellidir. Bu doğrultuda hareket edilecektir. Bundan başka bir şey olması mümkün değildir.

Transfer sezonu 5 Eylül'de bitiyor. Daha önümüzde uzun bir süre var. Ben bunun bu şekilde süreceğini düşünmüyorum. Doğru olan, mantıklı olan tarafların birbirlerine gerekli anlayışı göstererek bu konuyu çözmüme bağlamasıdır. Karşılıklı el sıkışılarak ve gönüller alınarak bu konu çözülecektir.

Bizim kararımız belli. Quaresma'nın kendisiyle görüşülmedi. Menajeriyle sezon bittiğinden beri görüşüyoruz. Kendisi zaten sezon biter bitmez Portekiz Milli Takım kampına katılmak için ayrıldı İstanbul'dan. Quaresma'nın bir görüşme talebi olursa tabi ki görüşürüz. Bunda hiçbir mahsur yok. Görüşme talebi olursa görüşürüz ama daha farklı bir şey olabileceğini düşünmüyorum."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN