Elazığ - F.Bahçe maçı İzmir'de

Spor Toto Süper Lig'in yeni ekibi Elazığspor, Atatürk Stadyumu'nda devam eden bakım çalışması nedeniyle sezonun ilk haftasında oynanacak Fenerbahçe maçının İzmir'de oynanacağını açıkladı.

Bordo - beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde bakım çalışması yapılan Atatürk Stadyumu'nun Fenerbahçe ile oynanacak sezonun ilk karşılaşmasına yetişme olasılığının bulunmadığı belirtildi. Bu yüzden dış saha arayışı içine girildiği anlatılan açıklamada, yapılan araştırma sonucu maçın oynanması için İzmir Atatürk Stadyumu'nun en uygun yer olarak belirlendiği ifade edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Elazığspor Kulübü olarak; 2012-2013 Süper Ligi'ndeki ilk maçımızın Elazığ yerine İzmir'de oynanması konusunda kamuoyunu aydınlatma gereği duyduk. Takımımızın Süper Lig'e yükselmesiyle başlayan Elazığ Atatürk Stadyumu'ndaki yenileme çalışması Fenerbahçe ile yapacağımız Süper Lig'deki ilk maçımıza ne yazık ki yetişemeyecek durumdadır. Bu konu tamamen Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kontrolünde yürütülmekte olup kulübümüzün bu konuda herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır.

Bu nedenle 19 Ağustos 2012 tarihinde Fenerbahçe ile oynanılması planlanan Süper Lig maçı için alternatifler aranmıştır. Çevre illerdeki stadyumların hiçbirinin Süper Lig standartlarına uygun olmaması nedeni ile çevre illerde uygun bir stadyum bulunamamıştır. Fenerbahçe'nin bir İstanbul kulübü olması nedeni ile İstanbul'daki stadyumların uygun olmayacağı kanaatine varılmıştır. Bu alternatiflerden sonra maçın; kulübümüzün en çok taraftarı olan İzmir'de oynanması uygun görülmüştür."
BİZE ULAŞIN