Gökay ve Cem iddialı

TFF 1. Lig takımlarından Manisaspor'un yeni transferleri Cem Sultan ve Gökay Iravul, iyi bir sezon geçirerek yeni sezonda isimlerinden söz ettirmek istiyor.

Yeni sezon hazırlıklarını takımla birlikte Kızılcahamam'da sürdüren genç futbolculardan Cem Sultan, AA muhabirine, Selçuk İnan ve Arda Turan'ın Manisaspor'daki performanslarıyla isimlerini Türkiye'ye duyurduklarını hatırlatarak, ''Önümüzdeki ağabeylerimizi görüp de Manisaspor'u tercih etmemek doğru olmazdı. Umarım Manisaspor'da kendimi gösterip Türk futboluna damga vurmak istiyorum'' dedi.

Galatasaray'ın altyapısından yetişen 21 yaşındaki Cem Sultan, Manisaspor'da genç futbolculara önem verildiğini belirterek, ''Manisaspor, önemli isimleri Türk futboluna kazandırdı. Burada olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. İyi ki buradayım'' ifadelerini kullandı.

Cem Sultan, yabancı kontenjanının fazla olması nedeniyle Galatasaray'da forma şansı bulamadığının dile getirerek, yabancı kontenjanının kademeli olarak düşecek olmasının Türk futbolu için iyi olacağını söyledi.

-''Yabancı oyuncular daha fazla talep görüyor''-

Fenerbahçe'den 2 yıllığına Manisaspor'a kiralanan 20 yaşındaki Gökay Iravul da, Manisaspor'un her zaman genç futbolcular için fırsat olduğunu vurgulayarak, ''Çok önemli futbolcular, gençlik döneminde Manisaspor'da forma giydi. Caner Erkin, Arda Turan, Sezer Öztürk... Manisaspor'un menfaatleri doğrultusunda hem kendimi geliştirmek hem de kulübüme faydalı olmak istiyorum. Umarım Manisaspor ve bizim adımıza güzel bir sezon olur'' diye konuştu.

Fenerbahçe takımında 3 yıl idmanlara çıktığını ifade eden Gökay Iravul, şunları kaydetti:

''Fenerbahçe Kulübü'nde hayaliyle büyüdüğüm oyuncularla antrenman yaptım. Ancak, büyük takımların hedefleri de büyük oluyor. Bu yüzden daha çok tecrübeli oyuncular tercih ediliyor. Yabancı oyuncular da bizim ülkemizde yerli oyunculara göre daha fazla talep görüyor. Forma şansı bulabileceğimi düşündüğüm için Manisaspor'dayım. Kendimi göstermek istiyorum.''
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN