Şenol Güneş karar aşamasında

  • İHA
  • Futbol
  • Cumartesi 28.07.2012 14:12
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş yeni sezon öncesi Almanya'da sürdürülen hazırlık kampında kadrosuna ve oynatmayı planladığı oyun şablonuna son şeklini vererek gidecek ve kalacak olan isimleri belirleyecek. Bordo-mavili yönetim ise Arjantinli oyuncu Gustavo Colman konusunda, kulübe gelen resmi bir teklifin olmadığını ileri sürdü.

Yeni sezon hazırlıklarının ilk ayağını Hollanda'da gerçekleştirmesinin ardından 3 günlük izin sonrası bu kez Almanya'da hazırlıklarını sürdüren Karadeniz ekibi bu ülke de hazırlık maçları oynayacak. Oyuncularının antrenman performanslarına ve hazırlık maçlarındaki durumlarına bakacak olan Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, yeni sezonda kafasında oynatmayı planladığı oyun şablonuna son şeklini verecek ve gidecek-kalacak oyuncuları büyük bir oranda belirleyecek. Kadrodaki oyuncu sayısını lig başlamadan azaltacağının sinyalini veren deneyimli teknik adam yapılması muhtemel transferlerin takıma katılması ya da katılmaması halinde kadrosuna son şeklini vererek yeni sezonda oynatacağı ilk 11'i belirleyecek.

VİTTEK İÇİN SON ŞANS
Geçtiğimiz sezon Trabzonspor'un devler ligine gireceğinin belli olmasının ardından Ankaragücü'nden transfer edilen Vittek, yaşadığı ağır sakatlık nedeniyle geçtiğimiz sezon takımdaki yerini alamamıştı. Burak Yılmaz'ın takımdan ayrılması ve bordo-mavili takımın henüz golcü bir isim transfer edememesi üzerine bütün gözler Slovak oyuncuya çevrildi. Almanya kampı öncesi oyuncusuyla özel olarak görüşen deneyimli teknik adam kendisinden beklenen performansı ortaya koymasını istedi ve hazırlık maçlarını yakalayacağı fırsatı iyi kullanmasını gerektiği konusunda telkinlerde bulunduğu öğrenildi. Güneş'in, performanslarından memnun olmadığı oyuncular içinde kararını önümüzdeki günlerde vereceği bildirildi.

COLMAN TRANSFERİNDEN YÖNETİMİN BİLGİSİ YOK
Trabzonspor'un Arjantinli oyuncusu Gustavo Colman'ı Portekiz'in ünlü kulübü Benfica'nın transfer etmek için 7 Milyon Euro ve Emerson'u teklif ettiği yönünde bir bilginin Trabzonspor yönetim kuruluna ulaşmadığı belirtildi. Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, Colman için kulübe resmi bir teklifin gelmediğini ve kendilerinde böyle bir bilginin bulunmadığını ifade etti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN