"Havuzu bozmak F.Bahçe'nin görevi değil"

  • İHA
  • Futbol
  • Pazar 29.07.2012 16:39

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, takımının kamp yaptığı Münih'te basın toplantısı düzenledi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın şike süreci ve havuzdan çıkma tehdidiyle ilgili konuşmasına cevap veren Şener, "Havuzu bozmak, bir araya getirmek, ikiye bölmek Fenerbahçe'nin görevi değil. Bu kanunlarla belirlenmiş. Çok incelemedim, çıkar mı çıkamaz mı bilemiyorum ama yanlış tipte konuşmalar, tehditler bunlar. Bana göre doğru değil. Bu sene bir şey olacağını zannetmiyorum. Ha bozulursa da Trabzonspor kulübü için çok fazla bir önem arz etmez" dedi.
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, takımının kamp yaptığı Münih'te basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamalarıyla ilgili konuşan Şener, "Bence yapılmaması gereken bir koşuma tipi. Okuduğum kadarıyla Aziz Bey'in 20 tane duruşmada söylediklerini aynen kopyası gibi. Özel ve orijinal bir şey göremedik. Cevap vermek istemezdim ama bizim de ismimiz geçmiş. Suçladığı şeyler yine aynı. Sadri Şener ve Trabzonspor kulübü olarak polise, savcıya, hukuka devamlı saygı gösterdik. Hukukun verdiği kararları tartışırsan, yanlış olduğunu söylemeye başlarsan devlet olma özelliğini kaybedersin" diye konuştu.

"MÜRACAAT YERİ YARGITAY
"
Doğrusuyla, günahıyla, yanlışıyla hukukun verdiği kararlara saygı göstermek gerektiğini belirten Şener, "Mahkemenin verdiği karardan sonra insanların müracaat edeceği yer Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu değil, Yargıtay. Orada haklarını savunacaksın. Yargıtay'dan çıkan sonuca göre suçlu veya suçsuz olacaksın. Söylemleri bana göre doğru değil. Kendisine ve kulübüne çok faydası olacağı inancında değilim" şeklinde konuştu.

"HAVUZU BOZMAK FENERBAHÇE'NİN GÖREVİ DEĞİL"
Aziz Yıldırım'ın havuzdan çıkma tehdidiyle ilgili konuşan Şener, "Havuzu bozmak, bir araya getirmek, ikiye bölmek Fenerbahçe'nin görevi değil. Bu kanunlarla belirlenmiş. Çok incelemedim, çıkar mı çıkamaz mı bilemiyorum. Ama yanlış tipte konuşmalar, tehditler bunlar. Bana göre doğru değil. Bu sene bir şey olacağını zannetmiyorum. Ha bozulursa da Trabzonspor kulübü için çok fazla bir önem arz etmez. Çünkü Trabzonspor, albenisi olan bur kulüptür. Digitürk, Lig TV bu işleri kar amacıyla yaparlar. Doğrudur Fenerbahçe'den, Galatasaray'dan, Beşiktaş'tan ve bizden büyük pay alırlar. Bunlardan sonra büyük uçurum vardır. Bugün Lig TV'ye dersen ki, 'Havuza hangi kulüpleri alırsın?' Adam der ki sana, '4 kulüp bana yeterli'. Bu bir realite ama biz öyle yapmıyoruz, herkesin bir pay almasına çalışıyoruz. Bizim için çok fark eden bir şey olmaz" açıklamasında bulundu.

4 tane transfer yaptıklarını hatırlatan Şener, "Yabancı sayımız çok fazla doğrudur. Kamp sonrası hocanın raporu doğrultusunda onlarda da azaltmaya gidilecek. Bir iki tane oyuncu almak için uğraş veriyoruz. Bu hafta sonu daha da netleşir bu işler. Yerli yok gibi. Bize yarayan bizde oynayabilecek yerli oyuncular yok gibi. Yıllardır bizim de kabahatimiz oldu. Yabancıya fazla önem vermek yerliyi köreltti. Seneye 5'e düşüyor. Herkesin tedbirini alması lazım dedi.

"LOKOMOTİV'İN İMKANLARI BİZDE YOK"
N'Doye transferinin olumsuz neticelenmesini değerlendiren Sadri Şener, "N'Doye ile konuştuk, kendisi ile anlaştık. 1.1 milyon Euro'ya futbolcu ile, 6 milyon Euro'ya kulübü ile anlaştık. Lokomotiv Moskova 7.5 milyon Euro kulübüne, 1.8 milyon Euro futbolcuya para önermiş. Lokomotov'in imkanları bizde yok. Dolayısı ile o paraları veremezdik" diye konuştu.

"COLMAN'A TEKLİF YOK, OLSADA VERMEYİZ"
İsmi Benfica ile geçen Colman'a bir teklifin olmadığını belirten Şener, "Olsa da verme gibi bir niyetimiz yok. Trabzonspor'a layık 1 veya 2 oyuncu almayı planlıyoruz. Tanınan bilinen bir oyuncu ile görüşmelerimiz var. Bu hafta görüşmelerimiz bir noktaya gelir diye düşünüyorum. Yerli oyuncu istiyoruz ama bizim takımımızda oynayabilecek şu anda yerli oyuncu yok. Almış olmak için yerli oyuncu transferi yapmanın bir anlamı yok" diye kaydetti.

"İSTANBUL TAKIMLARINI YENEBİLİYORUM AMA ŞEHRİN CAZİBESİNİ YENEMİYORUM"
Trabzonspor'dan giden oyuncuların İstanbul takımlarını değil, İstanbul'u tercih ettiklerini ifade eden Sadri Şener, "Ben İstanbul takımlarını yenebiliyorum ama şehrin cazibesini yenemiyorum. Ben buna çare bulamıyorum. Bulacağımızı da zannetmiyorum ama Trabzonspor her zaman gidenlerin yerine oyuncu bulmuştur. Hiç bir zaman sahaya eksik çıkmamıştır. Gidenler gitmiştir ama gönül isterdi ki hepsi sempatik gitsin. Karşılaşınca selam verelim. Türkiye'de profesyonelliği sadece para olarak değerlendiriyorlar. Profesyonellik sadece para değildir. Bunun içinde his vardır, takım tutma vardır. Bizim gidenler sadece para yönüne bakıyorlar. Burak Yılmaz takımdan daha şık gidebilirdi" şeklinde kaydetti.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN