Q7 dışarıda olmamalı

Beşiktaş'ın yeni patronu Aybaba, Quaresma'yı oynatmayan Carvalhal'i 15 Mart tarihinde "Teknik direktör kaprisi var. Oyuncu yanlış yapabilir, para cezası verirsiniz" diye eleştirmişti

  • Futbol
  • Pazar 29.07.2012
Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Quaresma'yı takımda düşünmediğini söylüyor. Ama Aybaba'nın geçen sezonki söylemleri "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedirtecek cinsten... Aybaba, geçen sezon Beşiktaş'ı çalıştıran meslekdaşı Carvalhal'ı Quaresma'yı oynatmadığı için ağır bir şekilde eleştiriyordu: "Eğer Quaresma gibi yıldız bir oyuncuyu oynatmayı düşünüyorsanız, sistemi bozmadan takımın içinde ona bir yer bulacaksınız. Takıma zarar vermeyecek, artı fayda verecek. Alex, Hagi örnekleri var. Arkalarında koşan oyuncularla takıma katkılı olmuşlardır, bir yerlere getirmişlerdir. Ortega da, dünyanın sayılı yıldızlarındandı ama takım disiplini içinde onu kullanamayınca faydalı olamamıştı."

Değerli oyuncu oynar
Aybaba , Carvalhal'ın Quaresma konusunda kapris yaptığını belirtip 15 Mart'taki Beşiktaş-A. Madrid maçı öncesinde şunları söylemişti: "Beşiktaş olarak yeni yapılanmaya gidiyorsanız elinizdeki değerli oyuncuları piyasaya sürmek zorundasınız. Quaresma'nın bu takımın içinde olması bana göre doğruydu. En doğru olmayan dışarda olmasıydı. 5-6 maçtır teknik direktörün kaprisiyle böyle. Teknik direktöründen özür dileyebilir. Oyuncular yanlışlar yapabilir, para cezası verirsiniz. Zamanında biz de yanlış çıkışlar yapıp kadro dışı bıraktık." Bu yorumların üzerinden 5 ay geçmeden Beşiktaş'a gelen Aybaba'nın ilk icratı Quaresma'yı takımın dışında bırakmak oldu.

Satılmazsa gereği yapılır
Bu arada Samet Aybaba, dün CNNTürk'te katıldığı bir programda Quaresma konusunda U dönüşü yaptı. Aybaba, "Oyuncularla kişisel sorunumuz olamaz. Quaresma'ya 2.5 ay önce bütçe sıkıntısı iletilmiş. Bu oyuncuların parası ödenmedğinde karşılarında muhatap olacak kişi benim. Eğer Quaresma takım bulamazsa bizim oyuncumuz olarak ne gerekiyorsa bunu yapacağız" dedi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN