"Beşiktaş'ı Beşiktaşlılarla yönetmek istiyoruz"

  • Futbol
  • Pazartesi 30.07.2012 13:27
Beşiktaş kulübü başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Dergisi Ağustos sayısındaki yazısında taraftarlara ve siyah-beyazlı camiaya seslendi.

Çalışmaları heyecanla, umutla ve kararlılıkla sürdürdüklerini ifade eden Orman, şu görüşlere yer verdi:

"Beşiktaş ile ilgili her konuda olduğu gibi futbol takımımızın kadrosunu oluştururken de, günü kurtarmaktan çok uzun vadeli radikal kararlar aldık. Bu kararlarımızı uygulamaya koyabilmek ve beraberinde istediğimiz ruhu yakalamak için öncelikle Sayın Samet Aybaba'yı ekibimizin başına getirdik. Bazı futbolcularla yollarımızı ayırırken, özellikle başarıya susamış, Beşiktaş ruhunu benimseyecek, formamızın hakkını verecek genç oyuncuları da kadromuza kazandırdık. Hocamızın çok koşan, istikrarlı, yürekten oynayan terinin son damlasına kadar mücadele eden bir takım yaratma isteğini gönülden destekliyor, hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyorum."

Beşiktaş'ı Beşiktaşlılar ile beraber yönettiklerine vurgu yapan Başkan, "Beşiktaş'ta basketbol oynadığım dönemlerde takımın yıldızı olan Sayın Erman Kunter'i erkek basketbol takımımızın başında görmekten duyduğum mutluluğu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Taraftarlarımıza, camiamıza tekrar hayırlı olsun." diyerek, şöyle devam etti:

STAD ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR

"Beşiktaş İnönü Stadyumu'nun yerine yapılacak yepyeni bir stadyuma sahip olmak istiyoruz. Sizler gibi benim de en büyük arzularımdan biri. Yıllardır camiamızın gündeminde bu konu var. İş başına gelir gelmez kararlılıkla çalışmalara başladık. Günümüzün ihtiyaçlarına uygun, beklentilerimizi karşılayacak ve aynı yerinde olacak yeni stat ile ilgili izin, proje ve inşaat çalışmalarımız hızla devam ediyor.

2012-13 sezonu içerisinde inşaat çalışmalarının başlayacağını öngörüyorduk ama yaşananlar hepinizin malumu. 2012-13 sezonundaki maçlarımızı BJK İnönü Stadyumu'nda oynama kararı aldık. Kararımızı anlayışla karşılayan Sayın Başbakanımız'a ve Sayın Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür etmek istiyorum."

ÜRÜNLERİMİZE SAHİP ÇIKIN

Beşiktaş'ı güzel günlere taşımak için çıktıklarını, bu yolda en büyük desteği taraftardan aldıklarını ifade eden Başkan Orman, "Siz büyük taraftarlarımızdan, kulübümüze üye olmanızı, kombine kart ve formalarımızı satın almanızı, lisanslı ürünlerimizi kullanmanızı, yayınlarımıza ve diğer tüm ürünlerimize sahip çıkmanızı bekliyorum." diyerek yazısını tamamladı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN