Giray Bulak resmen Trabzonspor'da

Trabzonspor Yönetim Kurulu, eski teknik direktörü Giray Bulak'ı genel menajerlik görevine getirdi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Kulüp Asbaşkanı Nevzat Şakar'ın hazır bulunduğu imza töreninde Giray Bulak ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.
Asbaşkan Şakar, imza töreninde yaptığı açıklamada, Giray Bulak'ı genel menajer olarak bordo-mavili kulüpte göreve başlattıklarını belirterek, eski teknik direktörlerinin futbolcu izleme, iç ve dış transfer görüşmelerini yürütme, altyapı ve oyuncu takibi konusunda teknik direktör Şenol Güneş'e bağlı olarak yetkili olduğunu belirtti.

Giray Bulak'ın pilot takım 1461 Trabzon, Trabzonspor alt yapısı ve A takımda olmak üzere bütün kulübün transfer politikasını belirleyip alma satma gibi tüm konularda görev yapacağını ifade eden Şakar, mali konularda ise Trabzonspor Yönetim Kurulu ile görüşerek bu tip çalışmaları yapacağını kaydetti.

Şakar, Bulak'ın bordo-mavili kulübün içinden yetişen biri olduğunu dile getirerek, ''Şu anda onunla birlikte olmak kulübümüzü, bizi mutlu etmiştir. Kendisi hiçbir şart öne sürmeden yaptığımız konuşmadan sonra göreve hazır olduğunu ve en iyi şekilde bu görevi yapacağını söylemiştir. Bu konuda kendisinden çok memnun kaldığımızı söyleyebilirim. İnşallah çok faydalı, iyi hizmetler yapacaktır. Buna inanıyoruz'' diye konuştu.

-Bulak: ''Mutlu ve onurluyum''

Giray Bulak ise hem şehir hem de kulübünde olmaktan dolayı son derece mutlu ve onurlu olduğunu ifade ederek, ''Trabzonspor, ülkemizin ve dünyanın çok önemli kulübü. Dolayısıyla bu kulüpte çalışmak, bu kulübe hizmet etmek ve katkı sağlamak beni son derece mutlu edecektir. Gelişen dünyada artık endüstriyel futbolda saha içinden çok dışının daha önemli hale geldiği bilinen bir gerçek. Bu görevi çok kabullenerek, azmederek ve severek kabul ettim. İnşallah bu görevimizde başarılı olup kulübümüze katkı sağlayacağız'' dedi.

Genel menajerlik görevi için 3 yıllık bir anlaşma yaptıklarını kaydeden Bulak, ''Eğer Şenol hoca 10 yıl buradaysa ben de 10 yıl Şenol hocayla burada çalışmaktan onur duyarım. Biz tamamen sahanın dışındaki görevleri yapacağız. Bunun dışında bütün oyuncu alış verişlerini hocamızla diyalog içerisinde yürüteceğiz. Hocamız bize sağ bek ihtiyacımız varsa, biz önce hazırlıklarımızı 5-10 sağ bek oyuncusu üzerinde yoğunlaştıracağız. En katkı sağlayabilecek olanı hocamıza sunacağız'' ifadelerini kullandı.

-''Sahaya inmeyi düşünmüyorum''

Bordo-mavili kulüpte 12 yıl aradan sonra görev aldığını dile getiren Bulak, şöyle konuştu:

''Şenol hocamız çalıştığı müddetçe ben burada genel menajer olarak çalışırım. Ne yönetim, ne Şenol hoca ne benim bir soru işareti kafamızda yok. Yarın yönetim 'sahaya in derse' bu, o zamanki şartlar içerisinde konuşulabilir. Hocamız ayrıldıktan sonra buraya eğer bir teknik direktör gelecekse bunun sorumlusu ben olacağım. Gelebilecek hoca bana bağlı olarak çalışacak. O nedenle sahaya inmeyi çok düşünmüyorum. Çok olağanüstü bir durum gelişir de böyle bir şey oluşursa o zaman konuşulur. Türkiye'de genel menajerlerlik yapan Özkan hoca, Aykut Kocaman, Ünal Karaman gibi isimler daha sonra farklı pozisyonlara geçtiler. Genel menajerlikten Özkan hocamız kulüp başkanlığına kadar çıktı. O bakımından şu anda dünya kulüpleri yapması gereken neyse bizim de yapmamız gereken o oldu. Böyle bir müessesenin Trabzonspor'da olması kulübün yararınadır. Doğru bir tanımlamadır, bu doğru bir roldür. Bu rolde devam etmek lazım diye düşünüyorum.''

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN