Aziz Yıldırım istedi, Beşiktaş'ı bıraktı

Maltepe Cezaevi'nde kalırken Aziz Yıldırım'ın ziyaret ettiği ve "Seni çıkınca F.Bahçeli yapacağız" dediği Yakışan, F.Bahçe camiasına ve başkanına hayran kaldı. Yakışan,"Her Beşiktaşlı Aziz Yıldırım gibi bir başkanının olmasını ister" ifadesi kullandı.

Kadıköy'deki olaylı derbi sonrası gözaltılar olmuş ve 2 taraftar da tutuklanmıştı. Bunlar G.Saraylı olduğu söylenen Hasan Cem Çiçek ile Beşiktaş taraftarı Bilal Ediz Yakışan'dı. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım geçtiğimiz günlerde Maltepe Cezaevi'ne gitmiş ve Yakışan'a "Senin Beşiktaşlı olduğunu biliyorum ama çıktığında F.Bahçeli yapacağım" esprisini yapmıştı. Ve o Yakışan geçtiğimiz cuma günü tahliye oldu. Yeğenini kurtarmak için o gece orada olduğunu belirten Bilal Ediz ile yeğeni Mustafa Yakışan o geceyi ve sonrasında yaşadıklarını anlattı.

-O gece yaşananları anlatır mısınız?

M.Mustafa Yakışan:
Maçı bir arkadaşımla Kadıköy'de izliyorduk. Alkollüydüm. Bilal abim gelince aşağı doğru inmeye başladık. Gazdan etkilendim, yığılıp kaldım. Bilal abim beni götürmek istedi. Eniştem de geldi. Onların yanına gitmek isterken üzerimde F.Bahçe forması var diye polisler beni dövmeye başladı. Çevik kuvvet otobüsünde tartaklama devam etti. Sonrasında bayılmışım hatırlamıyorum. Gözaltına alındığımızda sorgulamamız oldu. Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde okuduğumu söylediğim anda, 'Bir bakın terörden sabıkası var mı?' şeklinde konuştular.

-Senin açından nasıldı o gece Bilal? Sen bir de Beşiktaşlısın. Ne hissettin neler yaşadın?

Bilal Ediz Yakışan:
Mustafa'nın anlattığı gibi oldu. Komiserin yanına gittim ve 'Bizim suçumuz yok bakın yeğenim çok kötü durumda, bırakın bizi gidelim' dedim. O da bana 'Nasıl suçunuz yok? Siz Opetçisiniz' dedi. Ben ne Opet'i dedim direk bizi benzinlikçi çevresinde gözaltına alınanların arabasına bindirdiler. Tutanakta 9 kişiymiş bizle beraber 11 kişi oldu. Opetçi diye adlandırılmış bunlar. Sonra Gayrettepe'ye götürüldük. 3 gün boyunca bana ifade imzalatmak istendi avukatım gelmeden imzalamam diyince tartakladılar. Avukatım geldiğinde ifademi yazdırırken bazı kelimeleri değiştirmişler.

-Bazı insanlar sizin bu davadan kurtulmak için Beşiktaşlı olduğunuzu belirttiğinizi söylüyor. Biraz Beşiktaşlışığından bahsedermisin?

Bilal Ediz Yakışan:
Beşiktaşlılık bana babamdan kalan bir sevda. Babam bana "Senin bir yanın siyah bir yanın beyaz" derdi. Benim için babamla kurduğum empati Beşiktaşlılık.

-Aziz Yıldırım'ın ilk konuşmasında ilk sözleri "Maltepe'de Fenerbahçe için hapis yatan kardeşlerime selam olsun" oldu. Bundan haberin oldumu? Ne hissettin? Ardından ziyaret nasıldı?

Bilal Ediz Yakışan: Evet bunu duydum. Bu tabii ki çok gurur verici. Aziz Yıldırım büyük bir kitlenin lideri. Emin olun her Beşiktaşlı Aziz Yıldırım gibi bir başkanının olmasını ister. Bence Fenerbahçe'nin görüp görebileceği en büyük başkan. Kardeşim Tolga ile konuştuğumda bana Aziz Yıldırım'ın beni ziyaret edeceğini söyledi. Geleceğini bilmeme rağmen görünce şok oldum, gözlerim doldu. Başkana 'Beni büyük şoka uğrattınız' dedim. 20 dakika kadar konuştuk. Bana nerede oturduğumdan yaşıma, okul hayatımdan çalışma durumuma kadar birçok soru sordu. Sonra 'Sen Beşiktaşlıymışsın' dedi. 'Evet başkanım' dedim. Daha sonra anlattım çevremdeki birçok kişinin Fenerli olduğunu ve Fenerbahçe ile de olan bağımı. Başkandan bir tane forma istedim. Bana 'Tamam çıkınca seni Fenerbahçeli yapacağız' dedi. Bende 'Peki efendim Fenerbahçeli olayım o zaman' dedim.

CEZAEVİ ESPRİLERİ

Yıldırım ile taraftarın cezaevi diyaloğu:

BİLAL EDİZ: Başkanım, içeride TCK kitapçığı var. İlgili maddelere baktığımızda üst sınır 12 yıl gözüküyor

AZİZ YILDIRIM: Yatarsın oğlum ne olacak! (gülerek)

BİLAL EDİZ: Başkanım size de 6 yıl ceza verdiler. Umarım yargıtay onamaz.

AZİZ YILDIRIM: Onarlarsa onasınlar. Yatarız, bir şey olmaz.

TARAFTAR 'ŞUNU YAP' DESİN 1 DAKİKA DÜŞÜNMEM

- Dava gününe gelirsek o kalabalığı görünce ne hissettiniz?

M.Mustafa Yakışan: Hani 9-10 kişi gelir diye bekliyordum. Ama taraftar gruplarının hepsi gelmişti. Bu harikaydı. Kendimi garip hissettim. Tüylerim diken diken oldu. Üstelik adliyeden çıkınca hiç tanımadığım gencinden yaşlışına insanlar gelip bana 'Geçmiş olsun kardeşim' deyip sarılıyordu. Sanki bu dava bizim değil de tüm F.Bahçe'nin davası olmuş gibiydi.

Bilal Ediz Yakışan: Birçoğu benim Beşiktaşlı olduğumu biliyordu. Buna rağmen insanların benim için oraya gelmesini çok takdir ettim. Benim yanıma gelen, arkamdan savunma yapan insanlar hiç tanımadığım insanlar. Bu çok gururlandırdı. Ben çok minnettarım. Aziz Yıldırım başta olmak üzere tüm yöneticilere, 7'den 70'e tüm Fenerbahçe taraftarına can-ı gönülden teşekkür ederim. Öyle şeyler hissettirdiler ki taraftar bana 'Şunu yap' deseler inanın bir dakika düşünmeden yaparım.

(Habertürk)
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN