"Bu maçta öne sürecek mazeretimiz yok"

Vaslui ile oynanacak Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme maçı öncesi Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve futbolcu Bekir İrtegün basın mensuplarının sorularını cevapladı. Teknik direktör Aykut Kocaman mazeretlerinin olmadığını söyledi.

"YOUNG BOYS MAÇINDA GEREKÇELERİMİZ VARDI"
Şampiyonlar Ligi'ne 2 sezon önce Young Boys maçıyla veda ettiklerini hatırlatarak başlayan Aykut Kocaman, "Çok iyi hazırlanamadığımız bir dönem olmuştu. Son anda da olsa Şampiyonlar Ligi platformundan elendik. Daha sonra direk olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı kazandık. Artık net bir şekilde söyleyebiliriz ki, içeride oluşturulan suni bir gündemden dolayı gidemedik. Young Boys maçında da bir takım gerekçelerle elenmiştik. Artık bu turla ilgili olarak herhangi bir gerekçe öne sürecek durumumuz yok. İyi transferler yaptık, önümüz berrak. Sözümün özü, çok istediğimiz bir tur olacak. Bütün benliğimizle birlikte oyuncularımızla birlikte maçı yaşayacağız. FC Vaslui en az bizim kadar turu istiyor. Ancak onları eleyerek yola devam etmek istiyoruz. Vaslui'nin bize benzer özellikleri var. Farkı belirleyecek faktör, geçen senedekinin aksine daha organizeyiz. Yeni transferlerle daha da güçlendik. Bu maçlar öncesi bunlar bizim adımıza avantaj sağlıyor" dedi.

"BAŞKAN HAYATININ MERKEZİNE FENERBAHÇE'Yİ KOYMUŞ BİR İNSAN"
Aziz Yıldırım'ın takımın başında görünmesini 'normalleşme' olarak değerlendiren tecrübeli teknik adam, "Benim adıma ve oyuncularım adına başkanın gelmesi normalleşmeyi gösteriyor. Başkan hayatının merkezine Fenerbahçe'yi koymuş bir insan. Onun takımın içinde olması, bize olumlu elektirik olarak yansıyor" diye konuştu.

"TRANSFER SÜRECİ DEVAM EDİYOR"
Transferlerle ilgili sürecin devam ettiğini belirten Aykut Kocaman, "Dolayısıyla bugün, yarın, yarından sonra, üç kulvarda oynayacağız. Lig, Süper Kupa, Şampiyonlar Ligi olmak üzere en az 52 maç hedefliyoruz. Bu uzun koşuda oyuncu ihtiyacımız çok olacak. Bunun için de çalışmalarımız sürüyor" şeklinde konuştu.

"TURU GEÇEMEZSEK DRAM OLMAZ"
Turu çok istediklerini ancak geçememeleri durumunda dram olmayacağını hatırlatan Kocaman, "Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ancak elenmeyi de düşünmüyoruz. Hayatın içinde bu tür şeyler de olabilir. Bunu da dram haline getirmeyiz" diye kaydetti.

BEKİR: "180 DAKİKALIK BİR MAÇ"
Rakibin kendi sahasında istekli ve arzulu bir takım olduğunu belirten tecrübeli futbolcu Bekir İrtegün ise, "Hocalarımız takımımızla ilgili gerekli bilgileri bizlere verdiler. 180 dakikalık bir maç. Kendi sahamızda ilk maçı oynayacağız. Kendi sahamızda çok istekli ve arzuluyuz. İkinci maça avantajlı bir skorla gitmek istiyoruz. Buna mecburuz. Mutlaka Şampiyonlar Ligi'nde olmak zorundayız. Kampta daha detaylı bilgileri hocamız verecektir. Lig başladığından cezamız var. Kesin olan bizim cezalı olduğumuz. Cezalı maçlarımız öncesi taraftarlarla ilk buluşmamız. Fenerbahçe tarihinin en önemli maçlarından bir tanesi. Geçen sezon Şampiyonlar Ligi'ne gitmeyi çok istiyorduk ancak bu şansımız elimizden alındı. Artık burada mücadele edeceğiz. İlk maça çok önem veriyoruz. Cezamız Eylül-Kasım gibi bitiyor. Çok uzun bir süre. O süreye kadar taraftarımız önündeki ilk karşılaşmamız olacak. Bu açıdan karşılaşma bizim için çok önemli" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN