"F.Bahçe'den Fair-play beklerdik"

Spor Toto Süper Lig takımlarından Sanica Boru Elazığspor'un basın sözcüsü Şerafettin Yıldırım, Fenerbahçe maçında galibiyeti hak ettiklerini, ancak beraberliğin de kendileri için iyi bir sonuç olduğunu söyledi.

Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1-1 sona eren Fenerbahçe maçında, takımın genel anlamda iyi olduğunu belirtti.

Maçın 65. dakikasına kadar iyi mücadele ettiklerini ve 50. dakikada golü bulduklarını anımsatan Yıldırım, 'Genel anlamda iyi mücadele ettik. Hatta üstün olduğumuz kısımlar vardı. Bülent'in düşürüldükten sonra topun dışarı atılmaması ve gole kadar üstündük. Hakkımız galibiyetti ama beraberlik de iyidir. İyi bir başlangıç yaptık. Takımımıza güveniyoruz'' dedi.

-Fenerbahçe'nin beraberlik golü-

Fenerbahçe'nin beraberlik golünü bulduğu pozisyona değinen Yıldırım, şöyle konuştu:

''Bülent'in düşmesinin ardından topun dışarı atılması gerekiyordu. Hatta hakem de oyunu durdurabilirdi. Nitekim golden sonra Fenerbahçeli Stoch'un benzer bir pozisyonu vardı, orada durdurdu. Anadolu takımlarına klasik yaklaşım. Aynı pozisyon bizde durdurulmadı onlarda durduruldu. Yani çok ekstra bir beklenti değil. Fair-play çerçevesinde olması gereken davranışlar bekliyoruz.''

Takımın salı günü Erzurum'da toplanacağını belirten Yıldırım, takımda kart cezalısı Sedat ve geçen sezondan cezası devam eden Sinan dışında eksik olmadığını bildirdi.

BİZE ULAŞIN