Çok mu ağrıyor!

11 maç ceza alan Engin, Cüneyt Çakır'a ateş püskürdü: "Kuyt bacak arama dirsek attı. Çakır, 'Gördüm. Çok mu ağrıyor!' dedi. Alex'in arkasından 'Kaptan, Kaptan' diye dolaştı, bizim üzerimize geldi."

Çarşamba 22.08.2012
ABONE OL
Galatasaraylı Engin Baytar, Fenerbahçe ile oynadıkları Süper Kupa finalinde kendisini oyundan atan Cüneyt Çakır'a ateş püskürdü. PFDK'dan 11 maç ceza alan Engin, TV8'deki açıklamalarında derbide Kuyt ile bir tartışma yaşadığını ifade etti ve "Kuyt bacak aralarıma dirsek attı. Cüneyt Çakır'a söyledim. Bana 'Gördüm. Çok mu ağrıyor?' dedi. Cüneyt Hoca, Alex'in arkasından 'Kaptan, Kaptan' diye dolaşıyor. Bizim üzerimize geliyor. Alex'e farklı, bize farklı davranıyor" şeklinde konuştu. Kırmızı kartın ardından sinirlerini kontrol edemediğini belirten Engin; "Kartı gördükten sonra ben de kendimi kaybettim. Çok pişmanım yaptığım hareketten. Kesinlikle vurma gibi bir niyetim yoktu zaten. Sonradan izleyince ben de çok üzüldüm. Cüneyt Çakır sevdiğim bir hakemdir, her maç konuşuruz şakalaşırız. Kendisinden de tekrar özür diliyorum" dedi.

Çakır'a küfür etmedim
Fenerbahçe'nin Kuyt ile bulduğu ikinci golün ardından oyundan atılan Engin, o dakikaları şöyle anlattı: "Kırmızı kart yemeden önce ona hiç bir şey söylemedim. Kesinlikle küfür etmedim. Yanımda 4-5 tane takım arkadaşım vardı. Hepimizin söylediği ortak bir nokta vardı. Ofsayt olduğunu düşünüyorduk, 'Baroni topu elle aldı' dedik. Baroni topu elle alarak kendisine avantaj sağlıyor. Ona bunu söyledim. Ama kesinlikle küfür etmedim." Engin Baytar, "Geçen sene daha ağır tepkiler vardı ve daha çok provoke etmeye çalıştılar. Ama kendimi tutmayı başarmıştım" dedi.

Terim sahip çıktı
G.saray Teknik Direktörü Fatih Terim'in kendisine ne tepki gösterdiğinin sorulması üzerine, Engin; "Fatih Hoca'nın hakkını asla ödeyemem. Bana her zaman sahip çıktı, babalığını gösterdi. Kupa'yı aldık; sadece benim olayım konuşuldu. Bundan dolayı da çok pişmanım. Arkadaşlarımdan tek tek özür diledim ve onlara teşekkür ettim" ifadelerini kullandı. Galatasaray'ın attığı ikinci golden önce faul olup olmadığının sorulması üzerine Engin, "" dedi.

Fenerbahçe bundan mı şikayet ediyormuş? Alex'in golünden önce bize 4 faul yapıldı ama hiçbiri verilmedi