Gençlerbirliği'nde çift imza

Gençlerbirliği Kulübü, dış transferde Galatasaray'dan Serkan Kurtuluş ve Blackburn Rovers'tan Sırp futbolcu Radosav Petroviç ile 3'er yıllık sözleşme imzaladı.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine katılan kulüp başkanı İlhan Cavcav, bu sene çok sayıda transfer yaptıklarını belirterek, Serkan ve Petroviç'in başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

İlhan Cavcav, Tum'u göndermekle transferde ilk kez hata yaptığını kabul ederek, şöyle konuştu:

''Gençlerbirliği olarak Tum'u gönderdik. 37 yaşına istinaden gönderdik. İlk hatayı yaptığımızı kabul ediyorum. Yasin'e Trabzonspor'dan daha çok para vermemize rağmen sözleşmesindeki '500 bin Avro verince gider' maddesine istinaden kulüpten ayrıldı. Mehmet Akgün mukavelemiz olmadığı için gitti. Soner, Gençlerbirliği'nden yıllık 300 bin lira alıyordu. Benim futbolcuma başka bir kulüp daha çok veriyorsa, gönderirim. Trabzonspor'dan, kendisi için 2 milyon 250 bin Avro bonservis bedeli aldık.''

Gençlerbirliği'nin bu seneki transferleri içindeki 6 futbolcunun iyi olduğuna inandığını ifade eden Cavcav, şöyle devam etti:
''6 tane iyi futbolcu aldığımıza inanıyorum. İyi olarak nitelediğim futbolcuların en az 3-4 maçı izlenerek alındı. Tosiç, Lekiç, Mehmet Kara, Ekigho, Jimmy ve Petroviç'i bu şekilde transfer ettik. 1990 doğumlu Serkan Kurtuluş'u kadromuza kattık. Petroviç ve Serkan ile 3'er yıllık sözleşme imzalayacağız. İki futbolcunun da başarılı olacağına inanıyorum. Hedefimiz, transfer edilen her futbolcunun doğrudan takımda oynamasıdır. Ankaragücü'nün küme düşmesi nedeniyle Ankara'da tek takım kaldık. Ankaralı sporseverlere iyi maçlar çıkararak, seyircimizin maçlara katılmasını arzu ediyoruz. Gençlerbirliği'ni taraftarlar yalnız bırakmasınlar. Türkiye Kupası'nı müzemize getirmeyi hayal ediyorum.''
Transferi kapattıklarını belirten Cavcav, Blackburn Rovers'tan transfer edilen Sırp oyuncu Petroviç'in, kendisi, bonservis'i ve menajeri dahil olmak üzere 1 milyon 325 bin Avro'ya transfer edildiğini, Serkan Kurtuluş'un ise sadece kendine 600 bin lira ödendiğini açıkladı.

-Futbolcuların görüşleri-

Yeni transfer Radosav Petroviç ise, ''Takımda yer alan Kulusiç, Zec, Lekiç ve Tosiç, kulüple ilgili güzel şeyler söyledi. Türk futbolu adına iyi bilgiler aldım. Yol katedeceğim bir kulübe geldim. Kulübe katkı sağlayacağıma inanıyorum'' dedi.
Galatasaray'dan, Gençlerbirliği'ne gelen Serkan Kurtuluş ise eski camiasına teşekkür ederek, ''Gençlerbirliği Kulübü'ne geldiğim için çok mutluyum. Benim için beyaz bir sayfa. Kişisel gelişimimi burada daha iyi yapacağım. Genç oyuncuların oynadığı bir kulüp'' diye konuştu.
Konuşmaların ardından futbolcular, kendilerini 3 yıllığına Gençlerbirliği'ne bağlayan sözleşmeleri imzaladı.

BİZE ULAŞIN