Kadın ve çocuklara Suarede futbol

Ligde bu hafta F.Bahçe-G.Antep, Trabzon-Elazığ, Kasımpaşa-Karabük maçlarını tribünden sadece kadın ve çocuklar izleyebilecek. Ancak maçların başlama saati büyük sorun

Ramazan Bayramı sona erdi ama kadın ve çocuklar için bu hafta sonu futbol bayramı var. Çünkü geçen sezon seyircisiz oynama cezası alan üç takımın maçlarına sadece kadın ve 12 yaş altındaki çocuklar girebilecek. Yarın saat 21.00'de başlayacak Kasımpaşa- Karabükspor, Cumartesi günü saat 21.45'te oynanacak Fenerbahçe-Gaziantepspor ve Pazar günü saat 20.00'de start alacak olan Trabzonspor- Elazığspor maçlarını yalnızca kadın ve çocuklar çıplak gözle izleyebilecek. Erkek futbolseverler ise mecburen ekran başına geçecek. Buraya kadar kadın ve çocuklar için her şey güzel... Ancak onları önemli bir sorunun beklediğini de hatırlatalım; Yaz saati uygulaması nedeniyle maçların geç saatte başlayacak olması.

Tribünler boş kalabilir
Özellikle 21.45'teki F.Bahçe-G.Antep maçının saat 23:30'da sıralarında biteceği düşünüldüğünde kadın ve çocukların evlerine ulaşımı problem yaratacağa benziyor. Ayrıca geç saatlere kadar çocukların ayakta kalması bir başka sorun... Bu nedenlerle üç karşılaşmada da tribünlerde büyük boşlukların oluşması ihtimali bulunuyor. .

Ceza maçlarından da takıma ceza gelebilir
Sadece kadın ve çocukların alındığı maçlarda küfür ve çirkin tezahüratın devam etmesi, Türkiye Futbol Federasyonu'nu harekete geçirdi. Federasyon yönetimi aldığı kararla, takımlara ceza niteliği taşıyan bu maçlara da ceza uygulaması getirdi. Buna göre sadece kadın ve çocukların izleyebildiği maçlarda saha olayları nedeniyle seyircisiz oynama ya da kapama cezası verilmesi, üst üste iki karşılaşmada küfür ve çirkin tezahürat nedeniyle disiplin yaptırımı uygulanması halinde, söz konusu takımın sezon içinde oynayacağı cezalı maçlara kadınlar ve çocuklar da alınmayacak.

BİZE ULAŞIN