'Kendisine hep operasyon bekledi'

Fenerbahçe hemen hemen her sezon başı aynı sorunla karşılaşıyor. Yine gündem Aykut-Alex krizi. Bu kez Alex'in yakın bir dostu anlattı.


Hürriyet'in haberine göre; Aykut Kocaman'ın, "Alex'siz bir Fenerbahçe" arzusu malum. Daha dinamik bir takım arzuluyor. Peki ya Alex ne düşünüyor?


- Gerçekten Alex ile Kocaman arasında bir sorun var mı?
- Bu soruya "Hayır" yanıtı vermek isterdim. Ama ipler Aykut Kocaman'ın göreve başladığı ilk dönemde gerildi. O dönem Fenerbahçe'de genel olarak Brezilyalı ağırlığından kurtulma isteği vardı. Kocaman'ın yardımcısı İsmail Kartal'ın, Dereağzı'nda "Brezilyalılardan kurtulacağız" sözleri Alex'in kulağına gitti. O dönemden beri başta Alex futbolcular bir operasyon beklentisine girdi.

Takım muhtaç olmasaydı...

- Ama Aziz Yıldırım, Alex'e en zor zamanında bile destek çıktı.
- Evet ama bir yanda da değişen bir teknik yönetim vardı. "Beni yiyecekler" düşüncesi eksik olmuyordu Alex'in kafasından. Her sezon başı konu gündeme geliyor ama sonuçta takım Alex'e muhtaç oluyordu. Aykut Hoca da konuyu her sezon başı kaşıyınca sorun katlanıyordu.

Tweeti sarhoşken yazmadı ya!

- Alex gerçekten böyle mi düşünüyor?
- Bakın, Alex içki içmez, son tweetleri atarken sarhoş değildir. Ve son derece kont-rollü bir oyuncudur. O yazıyı bilerek yazmıştır. Aykut hoca da futbolcuyken Alex'in yaşadıklarını yaşadı. Madem istemiyorsun Alex'i göndereceksin. Hiçbir şey yokmuş gibi davramazsın. Çünkü gerilimi futbolcu da biliyor.

Süper Kupa finalinde ne oldu?

- Süper Kupa maçında da yedek çıkacak denilmişti?
- Süper kupa maçında oynatmayacağını Alex'e ya söylüyor, ya da belil ediyor. Ama sık konuşulan bir iddiaya göre başka gelişmeler ve devreye girenler oluyor ve Alex oynuyor. Tüm bunları bilmiyor mu Alex? Biliyor. O zaman da bu adam o yazıyı yazar twitter'da.

Doğrucu Davut'tur, yalan söylemez

- Aykut Kocaman'a bir saygısızlık yapmış olabilir mi?
- Sanmıyorum. Benim tanıdığım Alex son derece sakin, müthiş zeki bir adam ve iyi bir profesyonel. Hiçbir zaman saygısızlık etmez. Dürüst yaklaşılırsa dürüst davranır. Doğrucu Davut'tur. Hocası onu oynatmadığında, bunu kendisine mantıklı bir şekilde söylerse Alex buna bir şey demez. Aykut Kocaman daha önce hep genç oyuncularla çalıştığı için öyle davranıyor. Alex de buna gelemiyor.

Bodrum'da her şeyi anlattı

- Birbirlerinden hoşlanmadıkları söyleniyor?
- Doğrudur. Bakın size bir olay anlatayım, sezon açılmadan Bodrum'da yaşandı bu. "Biliyorum ki ben bu takımda performansımla ayakta kalıyorum. Yoksa gönderilirim. Benimle ilgili olumsuz planlar var. Bunu niye yapıyorlar anlamıyorum. Buna karşılık tek şey yapabilirim. Çalışmak ve kendimi kanıtlamak" Bu sözleri söyledi aynen. Alex'in duygusu bu.

BİZE ULAŞIN