Q7 patinaj çekiyor

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma'nın çözülemeyen sorunları, siyah-beyazlı yönetimi canından bezdirdi... Başkan Fikret Orman ve yönetiminin yeni sezon öncesi göreve getirdiği teknik direktör Samet Aybaba'nın raporu doğrultusunda "gözden çıkartılan" tecrübeli oyuncu, kendisine yöneltilen tüm önerileri elinin tersiyle itiyor. Siyah-beyazlı kulüpten senelik 3 milyon 750 bin euro garanti para kazanan Quaresma, yönetimin bu rakamı 2 milyon euro'ya indirme talebine, "asla" yanıtını verince, teknik heyetin kararı doğrultusunda kadro dışı bırakıldı.
Hazırlık kampına bile götürülmeyen yıldız futbolcu; sezon başından bu yana da takımla yan yana getirilmedi Ümraniye'de tek başına idman yapıyor.

'NE İŞİM VAR RUSYA'DA, ÇİN'DE; BURADA KALACAĞIM'
Yönetimin indirim teklifini kabul etmediği için forma giyme şansını kaybeden Quaresma, gelen teklifleri ise kabul etmemekte direniyor. Siyah-beyazlıların satışa çıkardığı Portekizli yıldız; Rusya ve Çin'den gelen yıllık 4 milyon euro'luk önerileri ise, "Oralarda ne işim var, Avrupa dışında bir başka yere gitmem" diye istemedi. Yıldız oyuncunun bu tavrı yönetimi zora sokarken; Quaresma günlerini sadece idman yaparak geçiriyor. Beşiktaş taraftarların desteğini arkasına alan, hatta kendisi için yürüyüş bile yapılan Portekizli, bunu da "koz" olarak kullanmayı ihmal etmiyor.
Sonuç olarak Quaresma; ne Beşiktaş'ta forma giyebiliyor, ne de bırakıp gidiyor; olduğu yerde sayıyor.

KADRODA OLMAYACAK
Siyah-beyazlılarda "Quaresma, G.Saray derbisinde sahada olacak" haberlerinin, gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Samet Aybaba; Portekizli yıldızın sürpriz bir kararla pazar günü sahaya sürüleceği yönündeki haberler için, "Böyle bir durum söz konusu bile değil. İlk günden bu yana bizimle çalışan oyuncularımızla sahaya çıkacak ve kazanmak için mücadele edeceğiz" diyerek, Q7'nin derbi kadrosunda olmayacağını ifade etti.

BİZE ULAŞIN