'İkisi de gidiyor'

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Fernandes ve Almeida'nın ayrılmak istediklerini doğrularken, sıkıntıları devam ederse yurt dışına satabileceklerini söyledi

Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, TRT Spor'da yayınlanan 'Basın Tribünü' programına gündemdeki konuları değerlendirdi. Fernandes ve Almeida'nın gitmek istediğini itiraf eden Aybaba, "Satabiliriz" dediği Portekizliler'in durumunu şöyle özetledi: "Fernandes ve Almeida ile ilgili bazı sorunlarımız oluyor. Almeida mutsuz olduğunu sahada belli ediyor, eşi ve çocuğuyla ilgili sıkıntısı var. Derbide oynamayacak. MR'ı temiz çıktı ama ağrısı olduğunu söyledi. Oyuncularla ilgili sıkıntılar olursa satışını yaparız. Fernandes de bana gelip sıkıntılarını ve kalmak istemediğini söyledi. Yurtdışında ve içinde teklifler oluyor. Durumlarına bakacağız... Fenerbahçe Sezer, Özer, Özgür Çek'i teklif ediyor, biz de Stoch, Cristian, Show gibi rakibin iyi isimlerini istiyoruz. Ama Fernandes'i yurt içine satmayacağız."

İKİ TRANSFER YAPACAĞIZ
Samet Aybaba'nın diğer sözleri şöyle:

"Beşiktaş'ta geçen sene verimisiz geçiren yabancılar yerine alt yapıya yatırım yapılsa şuan birçok yıldız oyuncu yetiştirmiştik. Yönetim ile yeniden yapılanma ile ilgili planlamalarımızı yaptık inşallah kendi yıldızlarımızı yetiştireceğiz. Taraftarlarımızı çok iyi anlıyorum, Quaresma'yı sevebilirler fakat Hasan Türk'ü de sevsinler. Sevgiyi eşit dağıtsınlar"
"Muhammed'in top tekniği çok iyi ancak ona daha küçükken 'Maradona Muhammed' denilmiş. Ona büyük kötülük yapılmış."
"Batuhan son derece keyifli bir oyuncu ve saygılı da. Dışarıdan göründüğü gibi değil."
"Orta saha ve sağ bek mevkiine iki transfer yapacağız. Taraftarların bizleri desteği çok önemli. Bu sene onlarla beraber yürüyeceğiz. Onlarla bütünleşeceğimizi düşünüyorum. Galatasaray iyi bir kadro oluşturdu, fakat karşılaşmaları takımlar kazanır"

BİZE ULAŞIN