TFF gücünü deniyor

Federasyon üzerimizde güç gösterisi yapıyor... Takıma sahip çıkılmazsa başarı da gelmez... Yönetimle transferde görüş ayrılığımız var... Şampiyonluk verilmedi büyük travma oluştu... Herkese inat ayakta kalıp savaşacağız...

Pazar 26.08.2012
Son Güncelleme: Pazar 26.08.2012
ABONE OL
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, sevginin de saygının da sahiplendiği yerde takım olunacağını söyledi. Dün basının huzuruna çıkan ve sürpriz bir basın toplantısı yapan Güneş şunları söyledi:
ESKİ ve yeni yöneticilerin dargın, kızgın, kavgalı olduğu bir yerde sevgi olur mu? Yarıştığımız takımlara göre, ekonomik gücü belli rakiplerinin her zaman gerisinde olan bir takımız. Bu bir gerçek, bunu asla inkar etmeyelim. TFF'nin gücünü bizim üzerimizde gösterdiği bir dönemde yaşıyoruz.
KOMBİLERİNİ satmakta zorluk çeken, gol kralını kaybeden, aldığı oyuncuları satamayan, iyi oyuncularını elde tutamayan, teknik direktörleri cezalı, cezalı olduğu için hatalı olan, sahası kapalı olan bir takımız. Ligde, Avrupa'da ne yapacağımız endişesini taşıyan bir takımız. Yabancı oyuncumuz fazla, yerli oyuncumuz az..

CESARETİMİZİ KAYBETMEYİZ
BÜTÜN
bunları bilerek, hesap görmek istiyorsak hesap açık. Hoca gönderilir, yönetim gönderilir, oyuncu gönderilir. Ama bu anlayış değişmezse, aynı yanlışa devam ederiz. Takımımıza sahip çıkmadan hiçbir başarı bekleyemeyiz.
BİZ hiçbir zaman transferde birinci olmadık. Olduğumuz zamanda ekonomik olarak batağa gitmişizdir. Ama bu demek değildir ki rakiplerimizle yarışmadık, yarışacağız. Oyuncularımızı kaybettik, maçta kaybettik, ama asla cesaretimizi ve onurumuzu kaybetmeyeceğiz. Düzgün işler yaparak, herkese inat ayakta kalarak savaşacağız.

Kulübü sırtıma alarak geldim
İyi de gitse, kötü de gitse ilkeli düşünceler değişmemeli. Yapamayan gidecek. Yoksa ben hırsız değilim bazı arkadaşların söylediği gibi. Onları söyleyenleri burada görmek isterim. Hırsızlık nedir bilirim. Emek hırsızlığı nedir iyi bilirim. Para çalmak, hırsızlık, kulübü düşünmek, Trabzonsporluluk olgusunu yanımda kimse konuşmasın. Kulübü sırtıma alarak buraya geldim. Taraftarın isteği ve desteği, yönetimin kararıyla geldim. Kulübe sırtımı yaslayarak değil. O hırsızlığı yapanları biliyorum ben"

Küfretmek yuhalamak ne kazandırır?
Yönetime nasıl destek olunmalı, önemli olan bu. Sahaya giren bir futbolcuya küfretmek, yuhalamak ne kazandırır bize. Başkan ile hoca takışması yok, olmaz da zaten. Karar organları bellidir. Hocadan başkan, futbolcudan da hoca sorumludur. Yetkili de en üst makamdır. Fikir ayrılıkları olabilir. Transfer ile ilgili görüş farklılıklarımız var. Burada ekonomik olay var. Takışma, hele saygısızlığı asla kabul edemem. Kim olursa olsun ben de dahil, hiç kimse Trabzonspor Kulübü yönetiminin üzerinde olamaz.

Şampiyonluk verilmedi bu travma yaşattı
2012-13 sezonun zor olacağını söyledim. Bunun tek bir nedeni yok. 3 Temmuz'dan sonraki süreç en çok bizi yaraladı. Şampiyonlar Ligi'ne katılmamıza rağmen şampiyonluğumuzun verilmemesi travma etkisi yaptı. Buna bağlı transferlerde de sıkıntılar yaşadık. Yerli oyuncu bulamadık. Yabancıya yöneldik. Transfer yapıp başarılı olamazsak güvensizlik ortamı artar. Biz şu an transferde sihirbazlık istiyoruz. Burak ilk geldiğinde istemeyenler bugün gitti diye eleştiriyor. Oyuncunun değerini arttırmak, boş araziye bina yapmak ve var olan binayı değiştirmek gibidir. Bunları yaşayacağız.

Transferde sorumlu Yönetim ve Bulak'tır
Şenol Güneş dün sabah sürpriz bir basın toplantısı düzenledi. Güneş, "Giray hoca, transferle sorumlu kişidir. Ekonomik tarafı yönetimi, teknik tarafı bizi ilgilendirir" dedi.