Colman özür diledi

Trabzonspor'da son günlerdeki disiplinsiz tavırlarıyla tepki çeken Gustavo Calman'ın teknik direktör Şenol Güneş ve takım arkadaşlarından özür dilediği bildirildi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Takımımızın Arjantinli oyuncusu Gustavo Colman son günlerde yaşanan gelişmeler nedeniyle Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ve takım arkadaşlarından özür diledi." denildi.

VİDEOTON MAÇI KADROSUNA ALINMAYACAK

Colman'la bugün bir görüşme yapan teknik direktör Şenol Güneş de konuyla ilgili kulüp sitesinden yaptığı açıklamada, "Oyuncumuz Gustavo Colman ile ilgili Videoton'la oynadığımız UEFA Avrupa Ligi müsabakası öncesinde bazı istenmeyen gelişmeler yaşandı. Elbette bizim için son derece önemli olan bu oyuncumuzun sebep olduğu gelişmeler hem kendisine hem de kulübümüze zarar verdi. Bugün itibariyle kendisiyle yaptığım görüşmede ise yaşananlardan üzgün olduğunu, moralinin de bozulduğunu vurguladı. Görüşmemizde gerek benden gerekse de arkadaşlarından özür dilediğini, takımdan ayrılmak istemediğini, aksine kalarak daha fazla çalışıp yine katkı yapmak istediğini söyledi." ifadelerine yer verdi.

Hata yapanın mutlaka ceza alacağını, ancak yapılanlardan ders almanın da önemli olduğuna dikkat çeken tecrübeli hoca, "Bu aşamada zihinsel dinlenmeye ve fiziksel çalışmaya ihtiyacı olduğuna inandığımızdan Colman'ı Videoton'la oynanacak olan rövanş maçının kadrosuna almıyoruz. Kendisi burada hazırlıklarını sürdürecek ve dönüşümüzde kendisini düzelterek tekrar takımla birlikte olmaya devam edecek. Kamuoyunun da konuyu şekliyle değerlendirmesini istiyoruz." dedi.

Gustova Colman, sakatlığı olmamasına rağmen geçtiğimiz hafta Süper Lig'de oynanan Sanica Boru Elazığspor maçı kadrosuna alınmamıştı. Arjantinli futbolcu, dün yapılan idmanda da Halil Altıntop ile tartışmış, ardından da teknik direktör Şenol Güneş'in uyarılarına rağmen idman sahasını terk etmişti.

BİZE ULAŞIN