''Devler Ligi'' Fener'e servet kazandıracak

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunun rövanşında yarın Spartak Moskova takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe, Rus ekibini eleyip gruplara kalması durumunda önemli bir gelirin sahibi olacak.

Play-off turunun ilk maçında deplasmanda rakibine 2-1 yenilerek şansını Kadıköy'deki mücadeleye bırakan sarı-lacivertliler, ''Devler Ligi''ne katılabilmek için son 90 dakikayı seyircisi önünde oynayacak.

UEFA, bu sezon Şampiyonlar Ligi organizasyonunda dağıtılan ikramiyelerin bedellerini yükseltirken, kulüpler performanslarına bağlı olarak kazançlarını artırabilecek.

''Devler Ligi''nde gruplara kaldığı taktirde 8,6 milyon avroyu kasasına koyacak olan Fenerbahçe, sezon sonunda yayın havuzundan gelecek bedellerle birlikte ilk etapta yaklaşık 25 milyon liralık bir geliri garantilemiş olacak.

Sarı-lacivertli ekip grupta yapacağı maçlarda her galibiyet için 1 milyon, her beraberlik için de 500 bin avro kazanabilecek.
Fenerbahçe'nin bu büyük organizasyona katılması durumunda, gerek bilet satışları gerekse lisanslı ürünlerinin satışını yapan Fenerium'un artması olası gelirlerinden, kazancı büyük ölçüde artacak.

Sarı-lacivertli ekip Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek için play-off turunda yer alarak 2,1 milyon avro kazanmıştı.

-Gruptan çıkanlar kazanmaya devam edecek-

Şampiyonlar Ligi'nde birinci turdaki gruplardan çıkmayı başarıp yoluna devam edecek takımların kazancı da giderek artacak.
Gruptan çıkacak her takımın 3,5 milyon avro kazanacağı organizasyonda, çeyrek finale kalanlar 3,9 milyon avro, yarı finale kalanlar da 4,9 milyon avro daha kazanacak.

Finalde kazanan takıma 10,5 milyon avro şampiyonluk primi, ikinci olacak ekibe ise 6,5 milyon avro prim verilecek.
Sarı-lacivertliler Şampiyonlar Ligi'ne katılma başarısını gösteremezse, yayın havuzundan Türkiye'ye ayrılan bedelin tamamını, ''Devler Ligi''ne doğrudan katılacak Galatasaray alacak.

Yayın havuzundan gelecek gelirler, sezon içindeki pek çok değişkene bağlı olarak sezon sonunda belirleniyor.

BİZE ULAŞIN