Takımı cadı kazanına çevirme

Twitter'da verdiğin mesajlara dikkat et Takımla ilgili bilgileri kimseyle paylaşma F.Bahçe'den dışlanmış kişilerle mesajlaşma Sıkıntılarını kulüp dışındaki kişilere anlatma Kriz çıkarma, takımı cadı kazanına çevirme

Salı 28.08.2012
Son Güncelleme: Salı 28.08.2012
ABONE OL
Alex'in Twitter'dan attığı "kıskançlık" mesajıyla başlayan Fenerbahçe'deki kriz, geçici olarak sonlandırıldı. Başkan Aziz Yıldırım'ın cumartesi günü G.Antep maçında randevu saatini ve yerini verdiği Alex görüşmesi dün gerçekleşti... Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki kulüp binasına Alex, söylendiği üzere tam saat 14.00'te geldi. Görüşmede Asbaşkan Ali Yıldırım, idari menajer Hasan Çetinkaya ve Alex'in tercümanlığını yapanSamet Güzel de yer aldı. Başkan Yıldırım'ın Alex'e "Sosyal medyada taraftarla, hayranlarınla vakit geçirmen senin en doğal hakkın. Ancak bazı mesajların kulübe zarar veriyor. Son yaşanan olayla takım adeta cadı kazanına döndü. Buna fırsat vermemelisin. Twitter'da mesajlaşmanı engellemek gibi bir hakkımız yok ancak kulüp içindeki olayları internet üzerinden insanlarla paylaşmanı istemiyorum" dediği belirtildi. Yıldırım ayrıca Alex'e kulüp dışı ilişkiler uyarısında da bulundu. Başkan, Brezilyalı oyuncuya "Kulübün içinde gelişen, takımla ilgili olayları dışarıdaki insanlarla paylaşman, onlarla fikir alışverişinde bulunman yanlış. Sen insanlarla iyi niyetle konuşsan da, takımın içine nifak tohumları sokmak isteyen insanlar var. Bunlardan uzak durmalısın" sözleriyle de yaşanan SMS olayının son olmasını istedi.

KRİZ AŞILDI AMA...
Kıska nçlık krizi hem teknik direktör Aykut Kocaman hem de Alex'in yapıcı tutumları sayesinde aşıldı. Ancak tüm bu yaşananlar Alex'in Fenerbahçe'deki geleceğiyle ilgili önemli bir mihenk taşı olacak. Yönetim, Brezilyalı oyuncuyla ilgili şimdilik bir tasarrufta bulunmasa da Alex'in ocak ayında takımdan ayrılacağı söylentileri güçlenerek artıyor. Alex'in yeni yılda ülkesine dönerek Corinthians takımında futbol hayatını sürdüreceği ileri sürülüyor. Brezilyalı için, her fırsatta "Futbolu orada bırakmak istiyorum" dediği Coritiba iddiaları da mevcut.

DAKİKA ...DAKİKA...
13:51
Alex 14.00'deki buluşma için Şükrü Saracoğlu Stadı'na giriş yaptı.
15.46
Başkan Yıldırım stattan ayrıldı. Alex görüşmeye Ali Yıldırım ile devam etti.
16.52
Alex, takımın 18.00'de yapacağı idmana katılmak için stattan ayrıldı.
18.00
Kulüp sitesinden açıklama yapıldı: "Asbaşkanlarımız Ali Yıldırım ve Deniz Tolga Aytöre'nin de katıldığı görüşmede başkanımız, kurumsal yapı çerçevesinde kaptanımıza prensiplerimizi hatırlatarak uyarılarda bulunmuştur. Alex'in kulübümüzün prensipleri doğrultusunda çalışmalarına devam edeceği karşılıklı teyit edilmiştir." Bu arada Asbaşkan Aytöre'nin hukukçu olduğu ve yapılan sözleşmelerde kendisine danışıldığı biliniyor. Aytöre'nin de toplantıda yer alması olası bir fesih işleminin görüşüldüğünü de akıllara getirdi.