Benimki penaltıydı

8 yıl önceki G.Saray-Beşiktaş maçını anlatan Yasin: "Düşüşümü abartmış olabilirim ancak darbe almıştım. Sabri de penaltının farkındaydı. Burak'a ise müdahale yok. Penaltı değil."

Beşiktaş-Galatasaray derbisinde Burak Yılmaz'ın düşürülmesine yardımcısının uyarısıyla Bülent Yıldırım tarafından verilen penaltı, derbinin önüne geçti. Maçtan bu yana gazete ve televizyonlarda eski hakemler ve yorumcular, sosyal medyada ise taraftarlar konuyu enine boyuna tartışıyor. Galatasaraylılar Burak'a yönelik eleştirilerin haksızlığını 2003-2004 sezonunun 28. haftasında Beşiktaş'ın iki penaltı golüyle Galatasaray'ı 2-1 yendiği Olimpiyat Stadı'ndaki derbiyi hatırlatarak savunuyor. Ali Aydın, o derbideki iki penaltı kararının ardından düdüğünü asıp hakemliği bırakmıştı. O derbinin 87. dakikasında ikinci penaltıyı kazandıran Yasin Sülün, SABAH'a konuştu. Beşiktaş altyapısında görev yapan Yasin Sülün, Burak'ın pozisyonu için "Burak, bu konuda sicili kabarık bir oyuncu. Küçük bir darbe olabilir. Ancak hemen kendisini bırakıyor. Pozisyon bana göre penaltı değil" yorumunu yaptı.

Kontrolsüz atladım
Sülün, 8 Nisan 2004'teki derbide Sabri ile mücadelesinde verilen penaltı içinse "Pozisyonda Sabri'nin bana net olarak darbesi var. O sırada bileğim zaten sakattı. Birden darbeyi alınca kendimi kontrolsüz olarak atmış olabilirim ama o pozisyon penaltıydı. Bu nedenle Sabri de fazla itiraz etmedi" yorumunu yaptı. Yasin, Beşiktaş'ın ilk golünü bulduğu penaltıyı getiren Ahmed Hassan-Bülent Korkmaz mücadelesi içinse "Penaltı değildi" ifadesini kullandı. Galatasaraylı taraftarların o pozisyondaki düşüşüne 'dalgıç, taklacı' dediğini hatırlattığımız Yasin'in bu konudaki yanıtı ise esprili oldu: "Ben boğaz çocuğuyum. İyi atlarım." Yasin, altyapısında görev yaptığı Beşiktaş için ise "Mücadele eden genç bir takım oluşturulmak isteniyor. Derbide bunun ışıklarını gördük" diye konuştu.

'Bileğime basmıştı'
Yasin Sülün, 8 Nisan 2004'te Olimpiyat Stadı'nda oynanan Galatasaray-Beşiktaş maçının 87. dakikasında Sabri ile mücadelesinde böyle düşmüş, bu penaltıdan attığı golle Beşiktaş derbiyi 2-1 kazanmıştı.

BİZE ULAŞIN