"Kaka fren yaptı!"

Kaka'nın Türkiye'de forma giymeye sıcak bakmadığı söyleyen Ünal Aysal, sambacı için yine de açık kapı bıraktı: "4-5 gün içinde ne olur bilemem."

Çarşamba 29.08.2012
Son Güncelleme: Çarşamba 29.08.2012
ABONE OL
G.Saray Başkanı Ünal Aysal, Kaka'nın transferiyle ilgili şu an bir çalışmalarının bulunmadığını dile getirdi. Yaklaşık bir ay önce Brezilyalı futbolcunun transferinin gündemlerine geldiğini ifade eden Aysal, şunları kaydetti: "Bu tür transferlerde yalnız kulübüyle anlaşmanız yeterli değil. Oyuncuyla anlaşmanız, sizin de bu oyuncuya ihtiyacınız olması ve bütçenizin de bunu tutuyor olması lazım. Dört faktörü bir araya getirdiğiniz vakit, mükemmel transferi yakalıyorsunuz. Kaka, iş başlamadan bir fren yaptı. Çünkü Kaka'nın arzusu Türkiye'de değil, özellikle İngiltere ve Almanya'da oynamaktı. Kendi takımı da Kaka'yı bu liglerde oynatmak istemiyordu. Bugün artık oyuncu ile Real Madrid'in beraber alacağı karara bağlı. Onların transfer süresi ayın sonunda kapanıyor, bizim ondan sonra bir 4-5 günümüz daha var. O 4-5 gün içinde ne olur bilmiyorum ama şu an pek fazla üzerinde uğraşmadığımız, zaman harcamadığımız bir proje bu."

MİLAN "ÖDEYEMEYİZ" DEDİ!
Modriç'i kadrosuna katan R.Madrid, Kaka ile yollarını ayırmak istiyor ama Brezilyalı yıldızın yüksek maliyeti Avrupa kulüplerinin gözünü korkutuyor. Kaka'nın eski kulübü Milan, önceki gün oturduğu pazarlık masasından "Biz bu rakamları ödeyemeyiz" diyerek ayrılmıştı. Real Madrid, Kaka için 20 milyon Euro isterken, yılda 9 milyon Euro kazanan Kaka da 6 milyonun altındaki bir ücrete kulüp değiştirmek istemiyor.