"Kiralık gitmek için PTT 1. Lig'i istedim"

Perşembe 30.08.2012 00:00
ABONE OL
Galatasaray'dan kiralık olarak, 1 sezonluğuna, Bucaspor'a giden Mehmet Battal, teknik direktör Fatih Terim'in yakın gelecekte, ağırlıklı olarak yerli oyunculardan kurulu bir ekibe sahip olma düşüncesi içerisinde önemli bir rol almayı arzuluyor.

Radyospor'a canlı yayın konuğu olan Mehmet Battal, "Fatih hocamızın ilerleyen yıllarda yerli oyuncuların ağırlıkta olduğu bir ekip kurma çabası olduğunu düşünürsek, takımda yer almak benim için büyük bir gurur olur; ama önce bu sezon Bucaspor'da çok başarılı bir sezon geçirmek istiyorum, şu anda tek düşüncem bu." dedi.

GOLLE BAŞLAMAK GÜZEL OLDU

Battal, takım olarak hedeflerini bildiklerini de belirterek, "Bucaspor'daki ilk maçımda, Konya deplasmanında 2-0 galip geldik, ben de gol attım. Zaten içerisinden çıktığım bir kulüp Bucaspor, golle başladığım için çok mutluyum. Gelecek haftalar için moral oldu." şeklinde konuştu.

Süper Lig'den de çok sayıda teklif aldığını belirten Mehmet Battal, "Süper Lig takımlarından da taleplerim vardı; ama kiralık olarak gitmek istediğim için bir alt ligi tercih ettim. 2 senede bir futbolcunun yaşayabileceği en büyük şanssızlıkları yaşadım." dedi.

Mehmet, "Galatasaray'a transfer olduktan sonra bir futbolcunun yaşayabileceği en büyük şanssızlıkları yaşadım. Kiralık olarak gittiğim takımlarda (Karabük, Konyaspor) da sakatlıklar yaşadım. Bu nedenle maç eksiği oluştu." diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne kadar iyi antrenman yaparsanız yapın, haftasonu maça çıkmıyor olmak insanı geri götürüyor. Bunun önüne geçmek için futbol oynamaya ihtiyacım vardı. Bunun için de en iyi yer Bucaspor'du. Kesintisiz 33-34 maç oynayabileceğim bir yer. Fatih hocamla da görüştüm. Süper Lig'den pek çok teklif olmasına karşın, Bucaspor'da oynamamın daha doğru olacağına kanaat getirdik. Süper Lig'den gelen teklifler, bonservis ve satın alma talebiyle oldu. Ben Galatasaray'dan kopmak istemediğim için kiralık olarak bir transfer olsun istedim. Bu nedenle alt ligden en iyi olanı, Bucaspor'u tercih ettim." şeklinde konuştu.

25 - 26 YAŞINDA BİR FUTBOLCU İÇİN BİTMİŞTİR YORUMU YAPILAMAZ

Mehmet Battal, "Elbette Galatasaray'a dönmeyi istiyorum; ama ne olacağını kimse bilemez. Ben sadece olabildiğince maç oynamak istiyorum. Başka bir şey düşünmüyorum." diyerek şunları söyledi:

"Sezon sonunda, döndüğümüzde taktir hocamızın olacaktır. Galatasaray'a daha güçlü dönebilirim. Ama bazı şeyler şans ve kısmetten öteye gitmiyor. Belki de başka bir futbol kariyeri önümde açılabilir. bu sezon içerisinde düşüneceğim tek şey maksimum sayıda maç oynamak, 2 senelik kaybı telafi etmektir. 25-26 yaşında bir oyuncu bitmiş demek değildir. 2 senedir yaşadığım şanssızlıktan dolayı maç eksiğim oldu. Kendimi gerçekten çok iyi hissediyorum. Entresan sakatlıklar yaşadım. Tabanımda yaşadığım, Konyaspor'da iki kere fibula kemiğim kırıldı. Umarım sakatlıklardan uzak bir sezon yaşarım."