Barışı bozan mesaj

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman ile kaptan Alex arasındaki kriz çözülemiyor. Aziz Yıldırım'ın aracılığı ile yapılan barış, Brezilyalı'nın yeni mesajlarıyla bozuldu. Alex hocasıyla birlikte başkanı da hedef aldı, 'Yalanla' talebini reddetti

Fenerbahçe'nin kaptanı Alex de Souza, Moskova deplasmanında yedek kalmasına dair Twitter üzerinden gelen sorulara, "Aykut Kocaman'ın kıskançlığı" yanıtını vermiş ve büyük bir krize neden olmuştu. Gaziantepspor karşılaşması öncesi maç kadrosuna alınmayan Brezilyalı oyuncu lehine söz konusu mücadelede yapılan, "Aykut söyle, Alex nerede" tezahüratları üzerine başkan Aziz Yıldırım, eline mikrofunu alarak saha kenarına inmiş ve taraftarları uyarmıştı. Yıldırım'ın bir sonraki hamlesi barışı sağlamak adına Alex ile bire bir görüşmek olmuş ve bu görüşme sonrası suların durulacağı yönünde yapılan tahminler, Spartak Moskova rövanşı öncesi Kocaman ile Alex'in elele tribünleri selamlaması üzerine tavan yapmıştı. Ne var ki keski sirke yine küpüne zarar verdi... Fenerbahçe'nin Devler Ligi'nin kapısından döndüğü gecenin ilerleyen saatlerinde Alex bu kez Twitter yerine Blackberry Messenger'da sohbet ettiği taraftarlara gönderdiği mesajlar ile esasında hiç bir zaman barış sağlanmadığını gözler önüne serdi. Kaptan, Aykut Kocaman'ın kendisiyle konuşmadığını ve hiçbir randevusunu kabul etmediğini ifade ederek "Bunun arkasında başkan da var" dedi.

'YÜZÜME BAKMADI'
Alex, Yıldırım ile yaptığı görüşmenin detaylarına ilişkin ise "Yüzüme bile bakmadı. Futbolu 2014'te F.Bahçe'de bırakmak istediğimi söyledim ancak 'O kadar uzun süre kalman imkansız' dedi. Yıllık ücretimde indirim yapabileceğimi söylediğimde ise konunun para olmadığını ifade etti" dedi.

YALANLA TALEBİ GELDİ!
Milliyet'in dün yayımladığı bu mesajlar üzerine kulüpte, Alex'in mesajlarının doğru olup olmadığı araştırıldı. Mesajların tamamını reddeden ancak yöneticilerin yalanlama talebi ile karşı karşıya kalan kaptan ise baskı saatimize kadar sessiz kaldı.

KARŞILAŞMA SONU SURATI BEŞ KARIŞTI
Alex maç sonu oldukça sinirliydi. 69. dakikada oyuna gridikten sonra etkili olan kaleyi sürekli şutlarıyla yoklayıp tek golün de ortasını yapan Brezilyalı futbolcu maçın bitiminde oldukça sinirliydi. Yerde üzgün duran Hasan Ali Kaldırım'ı kaldıran Alex daha sonra kızgın bakışlarla soyunma odasının yolunu tuttu.

BİZE ULAŞIN