Q7'nin forması Chamakh’a

Menajer Mendes'in "Q7'nin bonservisini verin. Yıllık ücretinin de 1 milyon 750 bin Euro'sunu karşılayın" önerisi üzerine Beşiktaş İkinci Başkanı Çebi, "7 numaralı formasını ilk transfere giydireceğim" dedi. İlk aday Chamakh

Ricardo Quaresma sorunu, Beşiktaş yönetimi ile menajer Jorge Mendes arasında savaş çıkardı. Avrupa'da transfer piyasasının bugün kapanacak olmasını dikkate alan siyahbeyazlı idareceler, Mendes'ten Portekizli'ye takım bulması için son bir çağrı yaptı. Ancak Mendes'in karşı teklifi işleri iyice çığırından çıkardı. Mendes, "Quaresma'dan kurtulmak istiyorsanız bonservisini verin. Yıllık ücretinin de 1 milyon750 bin Euro'sunu karşılayın" dedi, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ve Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran'ı çileden çıktı. Çebi, Mendes'e "Quaresma'nın bize maliyeti yaklaşık 20 milyon Euro... Kendinizi ne sanıyorsunuz? Ya adam akıllı bir teklifle gelin, ya da bu defter kapanır. Gerekirse parayı da yakarım, Quaresma'yı da" cevabını verirken, taraflar arasında görüşmeler devam ediyor.

CHAMAKH, GİLLARDİNO VEYA LAZOVİC!
Mendes'in taleplerine sert tepki gösteren Çebi, SABAH'a "Beşiktaş'ı resmen soyuyorlar. Hala gözleri doymamış. Bundan sonra alacağım ilk futbolcuya, Quaresma'nın giydiği 7 numaralı formayı giydireceğim" açıklamasını yaptı. Beşiktaş'ın Quaresma'nın formasını giydirmek istediği ilk isim Arsenal'in gözden çıkardığı Marouane Chamakh. Yıllık 2.3 milyon Euro isteyen Faslı golcünün bonservis bedeli bulunmuyor. İkinci aday Genoa'dan Alberto Gillardino... Yıllık maliyeti 1.4 milyon Euro olan İtalyan santrfor için kiralama formülü devrede. Diğer alternatifler ise Zenit'ten Sırp Danko Lazovic ve Getafe'den Venezuelalı Nicolas Ladislao Fedor Flores. .

HUGO KİRALIK
Quaresma'dan kurtulmak isteyen Beşiktaş yönetimi, Almeida'yı ise daha kolay pazarlamak için bu sezon kiralamak istiyor. Portekizli forvet ile West Ham ve Atletico Madrid'in ilgilendiği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN