Dışarıda Alex içeride Fenerbahçe

Fenerbahçe'de dün Alex de Souza polemiği de yaşandı. Yönetim, sosyal medyadaki mesajları dikkate alıp provokasyon uyarısı yaparken, saha dışındaki Alex sesleri içerde Fenerbahçe olarak değişti

Şükrü Saracoğlu Stadı'nda dün derbi kadar merak edilen bir başka konu günlerdir konuşulan Alex de Souza protestosunun yapılıp, yapılmayacağı idi. Yönetimin pankartları yasaklamasıyla iyice tırmanan gerginlik, sosyal medyadaki mesajlarla zirve yaptı. Protesto çağrılarını gören ve Galatasaraylı taraftarların da buna destek olduğunu gözlemleyen yönetim, resmi internet sitesinden uyarı mesajı yayınladı. Stat çevresinde de maç öncesi dağıtılan Alex maskeleri bir başka tartışma konusu idi. Maskelerin üzerinde reklam olarak yazılan tur şirketinin Yıldırım'a muhalif Hulusi Belgü'ye ait olduğu ileri sürüldü. Ancak Belgü, tur şirketinin kendisine ait olmadığını açıkladı. Bu arada 'reklamsız' Alex maskeleri stat çevresinde 2.5 TL'ye satıldı. Taraftarlar maç öncesi de "I love you Alex" diye bağırırken, stat hoparlörlerinden yükselen müzik bunları bastırdı. Türk Telekom Tribününde açılan "Tarafı Fener olmayan bertaraf olur" pankartı da dikkat çekti. Ancak maç başlayınca bütün bayan taraftarların Fenerbahçe'yi desteklemesi ile korkulan protesto gerçekleşmedi.

VE ALEX KONUŞUYOR
Fenerbahçe'de merakla beklenen gün geldi. Alex de Souza bugün Marriot Otel'de 14.00'te düzenleyeceği basın toplantısıyla, 2004'ten beri formasını giydiği Fenerbahçe'den ayrılmasına neden olan olayları anlatacak. Sosyal medyada ise taraftarlar, Alex'in kulübü zorda bırakacak açıklamalar yapmaması için temennide bulundular. Öte yandan maçtan sonra "Tebrikler arkadaşlar" diye mesaj atan Brezilyalı futbolcunun cuma günü ülkesine döneceği açıklandı.


BİZE ULAŞIN