“Hiç bu kadar ağlamamıştım”

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Alex son kez basının karşısına çıktı...

Fenerbahçe'de, kadro dışı kaldıktan sonra sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen Alex de Souza bir basın toplantısına düzenledi.

Alex'in konuşmalarından kısa başlıklar

Sizlerle beraber geçirdiğim süre için sizlere kalbimin en derin yerinden teşekkür ediyorum. İlk geldiğim günden itibaren bana olan davranışları nedeniyle F.Bahçe taraftarına da çok teşekkür ediyorum.

Pazartesi günü sözleşmesi feshettikten sonra taraftarın gösterdiği reaksiyonu ben rüyamda dahi göremezdim. 35 yaşına bastım geçen ay, çocukken bile bu hafta ağladığım kadar ağlamadım. Hayatım boyuncu bu kadar duygulu bir hafta geçirmedim. En içten dileklerim bunlar; F.Bahçe taraftarının bundan sonraki süreçte çok mutlu olmasını istiyorum çünkü bana çok iyi davrandılar. Bu sürecin nasıl geliştiğini size anlatacağım ama ondan önce bana çok destek olan Samet Güzel'e teşekkür etmek istiyorum.

Geçen hafta havaalanından bugünkü istifasına kadar çok zor bir süreç yaşadığını biliyorum. Sonuçta onun yaşındaki biri için bu hiç kolay değil. Ben onu Fenerbahçe forması ile imza almak isteyen bir çocukken tanıdım. Basın toplantısı için iki önemli maçın geçmesini bekledim. Çok şükür lehimize bitti bu maçlar ve onun için bugünü seçtim bu açıklama için.

Kulübün toplantısında ne söyleyeceği beni endişelendirmiyor çünkü ben kendi sorunlarımı Aykut hoca ve başkanla konuştum ve öyle ya da böyle bunları çözdük. F.Bahçe'de başarılı bir dönem geçirdiğimi ve takıma faydalı olduğumu düşünüyorum.

BU KONUNUN 5 AYAĞI VAR

Bu konu hakkında çok düşündüm. Bu konunun 5 ayağı vardı; kendim, Aykut Kocaman, Ali Yıldırım, başkan ve basın. Başınıza eğer bir şeyler geliyorsa mutlaka bunun içinde sizin de sorumluluğunuz da vardır. Bu nedenle kendimden başlayacağım konuşmaya. En büyük hatam kulübü bazı anlarda yaralayacak davranışlarda bulunmamdır. Twitter'ı yanlış bir şekilde kullandım. Bazı insanlara SMS'ler gönderdim. Belki göndermesem daha iyiydi. Mesajın içeriğinde hata yoktu ama gönderdiğim kişilere göndermeseydim, bende kalsaydı daha iyiydi.

Ali Yıldırım ile TFF'ye gönderilen bir evrak nedeniyle tartışmamız oldu, bunu yapmamalıydım. Bundan dolayı opara için oynuyor gibi suçlamalara maruz kaldım. Bizler için çok önemli değil ama düşük maaşla çalışanlar için bunlar çok önemli. zamanında bu belgeyi imzalasaydım daha iyi olabilirdi. Para düşkünü biri olsaydım takımdan ayrı çalışırdım ve maaşımı mayısa kadar tıkır tıkır alırdım. ama bence insanlar hak ettiği parayı almalı. Bunlar benim hatalarım.

BİZE ULAŞIN