Beraberlik iyidir!

Lucescu, Türkiye-Romanya maçı için temkinli konuştu: "Zor maç olacak. Bizim tekniğimiz daha iyi ama Türkler çok koşuyor. İstanbul'da beraberlik iyi sonuç olur."

Türkiye'de Galatasaray ve Beşiktaş ile şampiyonlul sevinci yaşayan, bu sezon S. Donetsk ile yine fırtınalar estiren Mircea Lucescu, Türkiye-Romanya karşılaşmasını ülkesinde Gazete Sporturilor'a değerlendirdi. Lucescu, "Çok zor bir maç olacak. Mücadele edeceğiz demek yeterli değil artık. Pas oyunu ile Türkler'in oyununu bozabiliriz. Türkler koşarlar, agresiftirler ama teknik kaliteleri bizim kadar iyi değil" diye konuştu.

Taraftarları çok milliyetçi
Tecrübeli teknik adam şöyle devam etti: "Kendimize saygı duyarak oynarsak iyi bir sonuç alabiliriz. Şu andaki Romanya Milli Takımı'ndan büyük ümitlerim var; büyümesi için yardım ediyorum. Türkiye'den beraberlikle dönmek güzel bir sonuç olur. Türkiye'de taraftarlar çok çılgındır. Türkler milliyetçidir ve ülkelerine aşıktırlar. Stadyuma tiyatroya gelirmiş gibi gelmezler. Milli Takım'a sahip çıkarlar." Mircea Lucescu, "Kime dikkat etmek lazım?" sorusuna ise "Kaleden forvete kadar tüm oyunculara dikkat edilmeli Türkiye'de" yanıtını verdi.

BİZE ULAŞIN