"Milli takımda gruplaşma yok"

İspanya'nın Atletico Madrid takımında forma giyen milli futbolcu Arda Turan ile Galatasaray'ın genç yıldızı Emre Çolak, (A) Milli Takım'ın 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri (D) Grubu'nda Romanya ve Macaristan ile yapacağı maçlardan 6 puan almayı hedeflediklerini söylediler.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında, genç oyuncu Emre Çolak ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arda Turan, ''İki tane çok önemli maç yapacağız. Umarım ülkemizi 6 puanla mutlu ederiz'' dedi.

Özellikle cuma günü Romanya ile yapacakları maçta kaybetmemenin de çok önemli olduğunu vurgulayan Arda Turan, ''Umarım bu iki maçtan da 6 puan alırız. İşimiz çok zor. Artık Avrupa'da her takım özellikle deplasmanda üst düzeyde kapanıyor. İlk hedefimiz kazanmak ama körü körüne saldırmamak lazım. Sabıra ihtiyacımız var. Yıllardır saldırıp saldırıp sonra yediğimiz 1 golle sıkıntı yaşadık. Elbette kazanmaya oynayacağız ama kazanamazsak da kaybetmeyeceğiz. Romanya maçını kazanamazsak da dünyanın sonu değil. Avantajlı bir fikstürümüz var'' diye konuştu.

-''Çok iyi bir arkadaş ortamımız var''-

Arda, milli takımda Almanya kökenli-Türkiye kökenli futbolcular diye bir ayrım olmadığını, herkesin çok iyi anlaştığını söyledi.
Estonya maçında gol sevincinde yaşanan tartışmalarla ilgili bir soru üzerine milli futbolcu, şöyle konuştu:
''Ufak tefek şeyler olabilir. O oyuncuların yüzleri düşebilir. Bunlar çok büyütülecek şeyler değil. Bizim gerçekten çok iyi arkadaş ortamımız var. Milli takımda gruplaşma yok. Bazen fotoğraf kareleri de yanlış anlatıyor. Herkes yerini biliyor ve takımın iyiliği için çalışıyor.''

-''İspanya'da huzurlu bir hayatım var''-

Arda Turan, İspanya'da saha içinde ve saha dışında mutlu ve huzurlu bir hayatı olduğunu, doğru bir şekilde çalıştığını söyledi.
Milli takımdaki oyuncuların egolarıyla ilgili bir soru üzerine Arda, ''Hepimizin zaman zaman hataları olabilir. Türkiye'de şöhretli futbolcu olmak Hollywood'da şöhret olmak gibi bir şey. Emre Çolak en üst seviyesini yaşıyor. Egolar olabilir ama herkes çok iyi niyetli. Egomuza düşkünlüğümüz yok, herkes takımı düşünüyor, kazanmak için odaklandı'' ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'den ayrılan Alex'in çok büyük bir oyuncu ve saygı duyulması gereken bir insan olduğunu kaydeden Arda, bu konuda fazla yorum yapmak istemediğini kaydetti.

Transfer teklifleriyle ilgili sorulara yanıt vermeyen Arda, bir gazetecinin ''Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Atletico Madrid'in bir takım maddi sorunlar yaşadığını, seni geri istediklerini söyledi. Bu konuda neler söyleyeceksin?'' şeklindeki sorusu üzerine, ''Atletico Madrid'in mali işlerinde çalışmayı yeni bıraktığım için bilgim yok'' diye esprili bir yanıt verdi.

Arda, takım arkadaşı Falcao'nun, Ronaldo, Messi gibi üst düzey bir oyuncu olduğunu belirterek, ''Onunla oynamak çok iyi oluyor. Verdiğin pas gol oluyor'' dedi.
Atletico Madridli milli futbolcu, Galatasaray'ın genç oyuncusu Emre Çolak'tan övgüyle bahsederek, ''Galatasaray altyapısından öğrendiğimiz kültürle aşağıdan kim gelirse ona en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışıyorduk. Emre her şeyi kendi gücüyle yaptı. Ben sadece Avrupa'da kupalar kazandım, Galatasaray kaptanlığı benim için büyük onurdu. İnşallah benden daha iyilerini yaşar'' diye konuştu.

-Emre Çolak: ''6 puanla ayrılacağımıza eminim''-

Emre Çolak ise Romanya ve Macaristan'ı yeneceklerini kaydederek, ''6 puanla ayrılacağımıza eminim'' dedi.

En büyük hedeflerinden biri olan milli takıma seçildiği için çok mutlu olduğunu anlatan Emre, şunları söyledi:
''Bana ailem ve hocalarımdan sonra en büyük desteği Arda ağabey verdi. O çok iyi işler başardı. Ondan ne kadar şey öğrenirsem benim için kardır. İnşallah ben de onun yakaladığı başarıları hem Türkiye hem Avrupa'da yakalarım. Milli takımların bütün kategorilerinde oynadım. Sadece (A) Milli Takım kalmıştı. Öğrendiğim zaman çok sevindim, gururlandım. Abdullah Avcı'ya çok teşekkür ederim.''

BİZE ULAŞIN