Samet baskı altındaydı

Alex, heykelinin açılışındaki uzun açıklamasının ardından yine çok uzun, 127 dakikalık bir basın toplantısı yaptı. Saat 14.00'te başladığı toplantıda 15.25'e kadar ara vermeden konuştu. Sonra su içip 16.07'ye kadar soruları yanıtladı

Alex toplantıyı Kozyatağı'ndaki Marriot Otel'de yaptı. Saat 14.00 olarak duyurulan toplantıya 13.57'de eşiyle geldi, gazetecilere "Hazır mısınız?" dedikten sonra 14.00'te konuşmaya başladı. Toplantıyı 14 ulusal TV kanalı canlı yayınladı. FB TV çekim yaptı ancak yayın yapmadı. Masada Alex'e en yakın duran mikrofon FB TV'ninki idi.

BAŞBAKAN NE SORDU?
Alex
toplantıda Başbakan Tayyip Erdoğan ile ilgili bir detayı anlattı. Erdoğan'ın ile Samet Güzel aracılığıyla kendisiyle konuştuğunu anlatan Alex, "8 senelik Fenerbahçe maceramdan dolayı beni tebrik etti. 'Gidiş tarihini ve saatini bildirir misin?' dedi" ifadelerini kullandı.

İKİ İŞADAMI İÇİN NE DEDİ?
Alex
toplantıda Aziz Yıldırım'a karşı muhaliflerle işbirliği yaptığı iddialarını da yanıtladı: "Hakan Bilal Kutlualp ve Ferit Şahenk'le işbirliği yapıp takım içi dengeleri bozduğum yazıldı. Volkan Ballı'yla Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra iki yıl içinde üç kez konuştum. Hiç de yazıldığı gibi takım konuşulmadı. Ben bu gelişmelerde siz basını suçluyorum. Hakkımda pek çok imzasız yalan haber çıktı. Ben kulüp içerisindeki muhtemel başkan ve yönetici kimdir onları bile tanımıyorum. Aday olan kimse var mı bilmiyorum. Tek bildiğim başkan Aziz Yıldırım."

'SAMET ZOR GÜNLER YAŞADI'
Alex'in
toplantısında tercüman Samet Güzel'in istifası da konuşuldu: "Onu yıllarca önce bana formasını imzalatan, harika Portekizce konuşan bir genç olarak tanıdım. Samet'e çok teşekkür ediyorum çünkü o da çok zor zamanlar yaşadı. Geçen hafta havaalanından, bugün istifasına kadar çok zor bir dönem geçirdi. Bu o yaşta biri için hiç kolay değil. Samet baskı altında mıydı? Evet. Ama zaten doğruladığı şeyler, benim de burada söylediğim şeyler."

KAHVALTI VE İSTİFA
Alex'in
toplantısına saatler kala Samet Güzel istifa etti. Sabah Alex ile kahvaltı eden Güzel daha sonra istifasını şöyle duyurdu: "Senelerdir emek verdiğim kulübüm Fenerbahçem'den kendi isteğim ile ayrılmış bulunuyorum. Son söz daima 'Fenerbahçe' bana emeği geçen herkese teşekkürler." Güzel'in Aziz Yıldırım'ın havalanında kendisine karşı davranışlarından dolayı moralinin bozulduğu ve bu nedenle istifa ettiği iddia edildi.

LOCASI NE OLACAK?
"Loca eşimin, onun adına kayıtlı.. O ne isterse yapar, bedeli de sezon sonuna kadar ödendi."
De Souza ailesinin Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki locasını evlerinde çocuklarıyla ilgilenen görevliye bırakacağı öğrenildi.

Twitter'da ALEX
F.Bahçeli taraftarlar, Alex'in basın toplantısı sırasında Brezilyalı yıldıza büyük destek verdi. Twitter'da "AlexeKadiköydeJubileYakışır" başlığını kullanan birçok taraftar Kaptan'a destek mesajları yazdı. Ünlüler de toplantı için ilginç yorumlar yaptı.
Levent Üzümcü (Oyuncu): Her türlü pisliğin kapalı kapılar ardında olduğu bir ülkede, kendini tüm şeffaflığı ve samimiyetiyle savunmak durumunda olan biri konuşuyor. Biz de sana teşekkür ederiz kaptan, yolun açık olsun.
Harun Tekin (Müzisyen): Alex'in tuttuğu ayna büyüdükçe, ona bakamayanlar, neyi sevdiklerini iyice unutuyor. Bereket, ayna orada duruyor. Alex, türlü diktaya türlü haksızlığa karşı susup oturan hepimize örneksin. Yöneticiler esas değildir futbolculardır esas olan.
Cüneyt Özdemir (Gazeteci): Alex'in anlattıklarından çıkan sonuç; 'FB'de bir star yönetimi krizi doğmuş ve yönetim bunu yönetememiş. Komplekslere kurban gidilmiş.
Ceyhun Yılmaz (Oyuncu): Alex, hoca, başkan... Ne önemi var ki, kim haklı. Tek başına suçlu bulmak zor. Güle güle Kral...

BİZE ULAŞIN