Dönersin ama bir şartla

Beşiktaş'ta Quaresma'nın durumunu menajerine aktaran Fikret Orman net konuştu: "Şart, koşul yok, ücretini indirecek"

Beşiktaş'ta yine gündemin birinci maddesinde Quaresma var. Arka arkaya gelen hezimetler sonrası Portekizli futbolcuya af yolunun açılması taraftarlar arasında sevinçle karşılandı. Ücretinden 750 bin Euro indirim yapıp oynama şartı koyan Quaresma'nın menajeri Ahmet Bulut'a dün son durum, "Dönüşte şart olmaz" sözleriyle özetlendi. Antalya kampına katılması beklenen Quaresma ile bir görüşme yapılacak. Tavrını net olarak ortaya koyan başkan Orman, "Şart yok, koşul yok. İndirimi yapar sonra da gelir futbolu sadece futbolu düşünür. Quaresma iyi bir çocuk fakat bizim prensiplerimiz var. Oyuncular arasında büyük bir uçurumun olmayacağı sistem gerekiyor. Quaresma şartlarımızı kabul ederse takıma döner" diye konuştu.

YAZARLAR QUARESMA İÇİN NE DEDİ?

Murat ÖZBOSTAN

Papatya falını bırakın
Beşiktaş yönetimi Quaresma olayını arap saçına çevirdi. Sürekli gel gitler yaşadı. Fenerbahçe hezimeti sonrası taraftarın ateşini düşürmek için bir hamle yapıldı. Fakat kendi içinde de hala bir ikilem yaşıyorlar. Gelsin mi gelmesin mi? Samet Aybaba istemiyor.. Ama şu gerçeğin kabul edilmesi lazım: Bu takımın şu an bir taze güce, bir yıldıza ihtiyacı var. Genel kanı şuydu: "Quaresma gelirse takım bozulur." Takım zaten bozuk, düzgün işleyen bir sistemi yok ki! Aybaba da yönetim de papatya falı açmaktan vazgeçsin ve parasını tıkır tıkır verdikleri bir oyuncudan faydalanmanın yollarını bulsunlar. Quaresma dönerse Fernandes ne olacak, küsecek mi mantığı doğru bir mantık değildir!

Metin TEKİN
Ne değişti ki...
Burada önemli olan Beşiktaş'ta nelerin değişip de bu kararın alındığı... Ligde üst üste Gaziantep, Sivasspor ve Fenerbahçe karşısında alınan mağlubiyetlerin bunda büyük etkisi olduğu kesin. Eğer bu seviyeye gelinecekse neden sezon başında ya da yapılan görüşmelerin ardından bu tasarrufa gidilmediği çok tartışılır. Quaresma'nın böyle bir dönemin ardından saha içinde ne kadar katkı sağlayacağı da belirsiz. Bunun sebebi çok açık; gelen üç mağlubiyet sonrası alınmış bir karar. Umuyorum Quaresma'dan istenen saha içi performansını alır Beşiktaş.

BİZE ULAŞIN