Hıncal Uluç ile haftanın gündemi

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını sabahspor.com okuyucuları için değerlendirdi.

Uluç;

Galatasaray'da transferleri ne zamandan beri hoca yapıyor. Galatasaray'da böyle bir adet yok. Galatasaray istediği oyuncuların listesini verir. Orada da hocanın işi biter. Yönetim o listenin içinden alabildiklerini alır, ayrıca kendi istediklerini de alır. Onları da hocaya teslim eder; 'Biz bunları aldık, ister oynat. İster oynatma' der. Galatasaray'da gelenek budur.
Galatasaray yönetimi, hocanın işine karışmaz. Hoca da yönetimin işine karışmaz. Galatasaray'da, İngilizler gibi menajerlik sistemi yok. 'Futbol takımını, Fatih Terim'e teslim edeceksin, her şeyi yapacak.' Hayır böyle bir adet yok.
Popescu'yu, Hagi'yi, Fatih Terim mi aldı, yönetim mi aldı? Arda'yı, Galatasaray'a Gerets mi aldı, yönetim mi aldı? Çünkü teknik direktör sahada oynatacağı futbolu düşünür. Onu ilgilendiren şey bu... Tribün teknik direktörün işi değil. Tribün ve televizyonun önündeki seyirci, yani televizyon reytingini canlı tutmak yönetimin işi... Bu finansman işi... Teknik direktör finans işi ile uğraşmaz.

Özge AYDIN /SABAHSPOR.COM

BİZE ULAŞIN