Milli Takım'da gruplaşma yok

Arda, Estonya maçındaki gol sevincinde yaşanan tartışmalarla ilgili olarak, "Milli Takım'da herkes yerini biliyor ve başarı için çalışıyor" dedi

Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında Emre Çolak ile birlikte soruları yanıtlayan Arda Turan, Milli Takım'da Almanya kökenli- Türkiye kökenli diye bir ayrımın olmadığını söyledi. Arda, Estonya maçındaki gol sevincinde yaşanan tartışmalarla ilgili olarak da "Ufak tefek şeyler olabilir, oyuncuların yüzleri düşebilir. Ancak Milli Takım'da gruplaşma yok. Herkes yerini biliyor ve takımın iyiliği için çalışıyor" dedi. F.Bahçe ile yollarını ayıran Alex için "Çok büyük futbolcu, saygı duyulması gereken bir insan" diyen Arda, A.Madrid'de mali sorunlar yaşandığı ve G.Saray'ın onu geri istediğinin hatırlatılması üzerine ise "A.Madrid'in mali işlerinde çalışmayı yeni bıraktığım için bilgim yok" şeklinde esprili bir yanıt verdi. Arda sözlerini şöyle tamamladı: "Türkiye'de şöhretli futbolcu olmak, Hollywood'da şöhret olmak gibi bir şey. Milli Takım'daki oyuncularda ego olabilir ama herkes iyi niyetli." Emre ise iki maçta 6 puan alacaklarından emin olduğunu söyledi.

Hakan Balta kadrodan çıktı
Milli Takım, Romanya maçı hazırlıklarını çift idmanla sürdürdü. Sabah yapılan çalışmaya sadece 12 futbolcu katılırken, akşam ise sakatlıkları bulunan Hakan Balta ve Caner Erkin dışında tüm oyuncular antrenmana katıldı. Çekilen MR'ında sol kasığında zorlanma tespit edilen Hakan Balta kadrodan çıkarıldı. Caner'in durumu ise bugün belli olacak.

Riva'ya muhteşem tesis
TFF'nin Riva projesi hayata geçiyor. Mecut tesislerin yıkım töreni yarın saat 12.00'de başlayacak. 235 bin metrekarelik alan içinde yer alan Milli Takımlar Riva Kamp ve Eğitim Tesisleri'nin içinde 5 futbol sahasının yanı sıra, tenis kortları, mini golf sahası ve mini gölet de yer alacak. Konaklama bloğu ise 8 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak.

İspanya'da huzurluyum
Arda, İspanya'da saha içinde ve saha dışında mutlu, huzurlu bir hayatı olduğunu, doğru bir şekilde çalıştığını söyledi. Yıldız futbolcu, Romanya maçı için de "Özellikle kaybetmemek çok önemli" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN