Görüşeceğiz tamam mı?

Başbakan Erdoğan, aile yaşantısını her fırsatta övdüğü Alex'i konuk etti. Duygusal anların yaşandığı görüşmenin sonunda Erdoğan, Alex'e sarılarak veda etti ve tekrar görüşme sözü aldı

Fenerbahçe forması altında efsaneleşen ve dikilen heykeli ile ölümsüzleşen Alex de Souza'ya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan özel olarak veda etti. Merakla beklenen görüşme, Dolmabahçe'de bulunan Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde saat 16.30'da gerçekleşti. Erdoğan, görüşmeye eşi Daianne ile gelen Brezilyalı futbolcuyu salonun kapısında karşıladı. Başbakan'ın "Hoş geldin" dediği Daianne, Türkçe "Hoş bulduk" dedi. Alex de elini sıkarak "Hoş geldin. Nasılsın" diye soran Başbakan Erdoğan'a "İyiyim sen nasılsın" yanıtını vererek samimi bir görüntü sergiledi.

'Yine gel' davetine olumlu yanıt
Sıcak bir ortamda geçen ve 70 dakika süren görüşmede Erdoğan, Alex'e kol düğmesi, eşine şal ve broş, çocuklarına ise oyuncak hediye etti. Erdoğan, zaman zaman duygusal anlar yaşayan ve gözleri dolan Alex'e sekiz yıl boyunca Türk futboluna verdiği hizmetler için teşekkür etti. Erdoğan, uğurlama sırasında ise sarılarak veda ettiği Alex'e, "Görüşeceğiz tamam mı?" sorusunu yöneltti. Alex, "Tamam" yanıtını verirken, tatil veya çeşitli vesilelerle yeniden Türkiye'ye gelmesini talep eden Başbakan'a söz verdi. .

Tam vaktinde Dolmabahçe'de!
Aziz Yıldırım'ın "Görüşmeye 15 dakika geç geldi" diyerek eleştirdiği Alex, Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde saat 16.30'da başlayacak kabule tam vaktinde gitti. Brezilyalı futbolcuya eşi Daianne de eşlik etti. Otomobilin arka koltuğunda başkan edasıyla oturan Alex'in neşeli halleri gözlerden kaçmadı. SABAH Spor yazarı ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'in ise Alex'ten önce içeri girdiği gözlendi.

Kahve diyaloğu güldürdü
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'de bulunan De Souza çiftine birçok hediyenin yanı sıra birer porselen kahve takımı da hediye etti. Başbakan Erdoğan, kahve takımını Brezilyalı yıldızın eşi Daianne'ye teslim ederken "Kahveyi sen hazırlayacaksın. Beraber içersiniz' dedi. Başbakan Erdoğan'ın sözleri sonrası De Souza çiftinin gülümsediği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN