''Güçlüyüz, arzuluyuz, kazanacağız''

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, (A) Milli Futbol Takımı'nın gruptaki iddiasını sürdürmesi ve 2014 Dünya Kupası Finalleri hedefine ulaşması için yarınki Romanya karşılaşmasını kazanmaları gerektiğine işaret ederek, ''Güçlüyüz, arzuluyuz, kazanacağız'' dedi.

Başkan Demirören, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri (D) Grubu'nda yarın İstanbul'da oynanacak Türkiye-Romanya milli maçı için özel olarak hazırlanan ''maç günü kitabı''nda yer alan yazısında, karşılaşma öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin futbol tarihinde farklı yeri olan, ay-yıldızlı ekip için çok özel bir rakiple karşılaşacaklarını vurgulayan Demirören, ''Romanya, Cumhuriyetimizin ilanından 3 gün önce, 26 Ekim 1923'te İstanbul'da ilk milli maçımızı oynadığımız ekip değil yalnızca... Aynı zamanda en fazla karşılaştığımız ülke. Futbol, bir yanıyla özellikle de uluslararası arenada ülkelerin, milletlerin yakınlaşması, kaynaşması, sıcak ilişkiler kurmasına küçümsenmeyecek katkılarda bulunan bir oyun. 24. randevuda buluşacağımız değerli komşumuza, dostluğumuzun, yakınlığımızın, iyi ilişkilerimizin sonsuza dek sürmesi dileğiyle ve en samimi duygularımla 'hoş geldiniz' diyorum'' ifadelerini kullandı.

Futbolun, bir başka yanıyla da rekabeti, mücadeleyi içeren bir oyun olduğuna dikkati çeken TFF Başkanı Demirören, ''Gruptaki iddiamızı sürdürmek, 2014 Dünya Kupası Finalleri hedefimize ulaşmak için bu zorlu maçı kazanmamız gerektiğini de biliyorum. Güçlü bir takımımız var. Bizi, hedeflerimize ulaştıracağına yürekten inandığımız bir teknik kadromuz var. Takımlarına yürekleriyle bağlı, coşkulu, katkılı, etkili bir taraftarımız var. İnancımız tam... Güvenimiz tam... Beklentimiz, sahamızdaki bu maçı da kazanmak'' şeklinde görüşlerini aktardı.

BİZE ULAŞIN