Luxemburgo'dan Alex yalanlaması

Fenerbahçe'den ayrılmasının ardından hangi takım ile anlaşacağı merak konusu olan Alex de Souza ile ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Hemen hemen her gün bir yeni takımla adı transfer haberine karışan Alex için Coritiba, Cruzeiro, Palmeiras'ın ardından geçtiğimiz günlerde Gremio da yazılmıştı. Ancak bu haberlere teknik direktör Vanderlei Luxemburgo'dan yalanlama geldi.

Twitter üzerinden bir açıklama yapan Porto Alegre ekibinin teknik patronu Luxemburgo, "Alex ile hiçbir yerde transfer hakkında konuşmadım. Bunlar sadece spekülasyondan ibaret." sözlerini kullandı.

ARALARI ÇOK İYİ

Brezilyalı oyuncu daha önce katıldığı bir televizyon programında Gremio hocası hakkında övgü dolu sözler sarf etmişti. Her fırsatta tanıdığı en iyi teknik adamın Luxemburgo olduğunu dile getiren Alex tecrübeli çalıştırıcı için, "Her zaman detaylara önem veren biri. Olan biten her şeyle yakından ilgilenir. Bir teknik adam olmanın dışında bir öğretmen gibi. İyi motive ediyor, karşılaştığınız zorluklarda size yardımcı oluyor, size yol gösteriyor. Ben büyük teknik adamlarla çalıştım ama onun gibisini bir daha bulabileceğimi sanmıyorum." şeklinde konuşmuştu.

MAZİLERİ SAĞLAM

İki Brezilyalı futbol adamı 2002-2003 yılında efsane Cruzeiro'da birlikte çalışmıştı. Ligi şampiyon tamamlayan takımın kaptanı Alex de Souza teknik adamı ise Vanderlei Luxemburgo'ydu.

Sporx

BİZE ULAŞIN