Alex'e öyle bir veda ettiler ki...

8 yıl formasını giydiği Fenerbahçe'yle yollarını geçtiğimiz hafta ayıran Alex de Souza, bu gece ülkesi Brezilya'ya dönüyor... Fotomaç Gazetesi yazarları, Brezilyalı oyuncu hakkında ses getirecek yazılar yazdı!

Selçuk Yula: Erken veda mesajı verdi

Aslında perşembenin gelişi çarşambadan belli olmuştu. Alex ayrılacaktı, bu kesindi ama ne zaman? Herkes gibi ben de o ayrılığın en erken devre arasında gerçekleşeceğine inanıyordum. Yalnız Alex verdiği mesajlarda bu sürenin kısalacağını açık net bir şekilde işaret ediyordu.

HEYKEL AÇILIŞI
Gelişen olaylar da bu yönde ilerliyordu. Mesela heykeli alelacele açılmıştı. Halbuki o dönemde programda yoktu. Taraftarlar devre arası veya sezon sonunu düşünüyordu. Hatta o gün açılış öncesi eşi ve çocuklarıyla stadın içinde kahve içerken yaptığımız sohbette "Keşke 3 Temmuz yaşanmasaydı da bu sene şampiyonluğun ve gol krallığının üstüne şu açılış yapılsaydı ne güzel olurdu" demiş ve "Maçlar arasında değil de sezon sonu gene şampiyonluk beklenseydi" diye de eklemiştim. "Sezon sonu" sözüne bayağı bir anlamlı bir tebessümle karşılık verip "Şimdi de güzel zaman" demişti.

SAYGI GÖRMÜYORUM
Bu olaydan bir ay önce yakın bir dostuna attığı "Kulüpte bana saygı göstermiyorlar" mesajı da dillerde dolaşıyordu. İki ay öncesinde oturduğu evin sahibi tarafından Alex'in de onay vermesiyle satılacağı, hatta önemli bir iş adamı tarafından alınmak istendiği ama fiyatta anlaşılamadığı haberleri de basit bir emlak alışverişi olarak algılanmıyor, yakın çevrelerde Alex'in gideceği dedikodusu yayıldıkça yayılıyordu.
Bunların hepsi alt alta kondukça birşeyler ortaya çıkıyordu ama Alex son noktayı heykel açılışında koymuştu bile!

USLU'YU ES GEÇTİ!
Yaptığı konuşmayı kamuoyu fazla algılayamadı. Çünkü lig yeni başlamış, Avrupa'da grup maçlarına henüz çıkılmamıştı. Yani şimdi böyle bir operasyon yapılamazdı. Ama o konuşma aslında tam bir "veda" konuşmasıydı. Alex ilk defa ağlıyor, herkese teşekkür ederken Hakan Bilal Kutlualp'e ayrı bir sayfa açıyordu.

Elbette Kutlualp o transferde Alex ile beraberdi ama kulüp çevresinde Alex'in mesela kendisi için çok uğraşan Mahmut Uslu'yu neden es geçtiği sıkı bir tartışma konusu oluyordu.

BİZE ULAŞIN