Güle güle büyük kaptan

Transferi bile 1 yıl süren Alex bugün Türkiye'ye veda ediyor. 8 yılda tek başkan ancak çok sayıda hocayla çalışan Alex'i, heykelini diken F.Bahçe taraftarı uğurlayacak

Fene rbahçe ile sözleşmesi karşılıklı feshedilen Alex de Souza bugün özel uçakla Türkiye'den ayrılarak Coritiba'ya gidecek. Fenerbahçeli taraftarlar, futbol takımında 8 yılı aşkın süre forma giyen, takım kaptanlığı yapan ve birçok istatistiğe yansıyan performansıyla kulüp tarihine geçen Alex ve ailesini Türkiye'den görkemli biçimde uğurlamaya hazırlanıyor. Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'ndan saat 22.00'de Brezilya'ya dönecek Alex'i uğurlayacak taraftarlar, kulübün tahsis edeceği otobüsler ve özel araçlarıyla havalimanına konvoy yapacak. Fenerbahçeli taraftarlar, saat 20:00'de Kadıköy Salı Pazarı'ndan Sabiha Gökçen'e hareket edecekler. Veda törenine yönetimin hangi düzeyde katılacağı merak ediliyor.

Alex'ten, başkana ince mesaj
Alex'in yakın arkadaşı Murat Kapki'nin twitter hesabından bacak bacak üstüne atmış ve cep telefonuna bakarken görünen fotoğrafı yayınlandı. Bu fotoğraf, Alex'i bacak bacak üstüne atmak ve twitter'a girmekle eleştiren Aziz Yıldırım'a gönderme olarak algılandı.

1907'den anlamlı teşekkür
Başkanlığını Ali Koç'un yaptığı 1907 Fenerbahçe Derneği dün Alex'e veda mesajı yayınladı: "Rakiplerimizin tribünlerinden şarkılarla-tezahüratlarla uğurlanan nadide bir futbol adamı oldun. Seni izleme ve tanıma fırsatı bulduğumuz için kendimizi şanslı addediyoruz. Ailece yolunuz açık şansınız bol olsun Büyük Kaptan..."

Kızı da alkışlarla...
Alex önceki gün Başbakan Erdoğan'la görüşmesinden önce kızı Maria'nın kaydını almak için BİLFEN Çamlıca Okulu'na gitti. Alex işlerini hallettikten sonra imza dağıtırken, kızı Maria da öğretmen ve sınıf arkadaşlarıyla vedalaştı. Sınıf öğretmeni, Maria'ya arkadaşlarıyla çekildiği fotoğraflardan hazırladığı albümü hediye etti. Maria ve Alex, veda pastasını keserken duygusal anlar yaşarken, alkışlar arasında okuldan ayrıldılar. Bu arada evini boşaltan Alex, Türkiye'deki son akşamını dün otelde geçirdi.

BİZE ULAŞIN