Hurma'dan teknik direktör açıklaması

Kayserispor ligin 8. haftasında sahasında karşılaşacağı İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı hazırlıklarına devam etti.

Kadir Has Tesisleri'nde altyapı antrenörlerinden Ertuğrul Şeçme yönetimindeki antrenmana, milli takımlara giden 8 futbolcu dışındaki tüm futbolcular katıldı.

Antrenman öncesi basın mensuplarına konuşan Süleyman Hurma, Şota Arveladze'nin istifasının ardından teknik direktör arayışlarının devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Durumumuz kötü, lige kötü başladık. Çok korktuk, oyuncu almazsak hoca almazsak küme düşeriz düşüncesiyle, can havliyle hoca alacak kulüp değiliz. Bizim zaten çok iyi bir kadromuz var. Güçlü bir kadromuz var. Kulübümüzün bünyesinde bu takımı belli bir müddet idare edebilecek yetenekte ve güçte teknik adamlarımız var. Takımımızı ileriye taşıyabilecek, takımıza ivme kazandırabilecek, sezon başında kurduğumuz hedeflerde yanaştırabilecek bir teknik adam bulmamız lazım. Onu bulduğumuz zaman da alacağız.''

Bir gazetecinin, ''Takımın başına yerli mi, yabancı mı hoca düşünülüyor?'' sorusuna Hurma, ''Teknik direktörün yerlisi yabancısı olmaz, iyisi kötüsü olur. Takıma kim uygunsa o hocalık yapar. Evrensel bir pasaporta göre davranış belirlememiz söz konusu değil. Türk vatandaşı da olabilir. Kendi ülkemizin vatandaşlarına karşı olacak halimiz yok. Bir yabancı da olabilir. Bunu bilemiyorum. Çalışmalarımız sürüyor'' yanıtını verdi.

-''Galibiyetleri aldıkça hak etiğimiz yere çıkacağız''-

Golcü futbolcu Bobo ise lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini dile getirerek, şöyle devam etti:

''Milli maç araları iyi oluyor. Daha çok çalışma imkanı buluyoruz. Yeni oyuncuların katılmasıyla takımdaki uyumun zaman alacağı belliydi. Lige kötü bir başlangıç yaptığımızı biliyoruz. Fakat geçen seneki gibi iyi oynamak istiyoruz. Biz olabildiğince çalışarak galibiyetleri yakalamaya çalışıyoruz. Galibiyetleri aldıkça hak etiğimiz yere çıkacağız. Önce galibiyetler almamız gerekiyor. İyi şeyler yapmaya çalışıyorum. Elimden gelen çalışmayı yaparak önümüzdeki maçta goller atmaya çalışacağım.''

Kısa bir süre önce Türk vatandaşlığına geçen Malik Fathi de ''Türk vatandaşı olduğum için çok mutluyum. Şans gelirse Türk Milli Takımı'nın formasını giymek isterim'' diye konuştu.

Öte yandan bir otomobil firması Kayserispor'a futbolcuların kullanımı için iki otomobil tahsis etti.

BİZE ULAŞIN