Yenersek Türkiye havlu atar

Romanya'nın patronu Piturca'dan iddialı bir yorum: "Türkiye maçını kazanırsak, Türkiye gruptan çıkma şansını yüzde 80 kaybeder; bir nevi havlu atmış olur"

Romanya Milli Takım Teknik Direktörü Victor Piturca SABAH'a özel açıklamalar yaptı. İşte Piturca'dan satırbaşları:
GRUBUN en güçlü takımı Hollanda... Türkiye'nin müthiş bir kadro derinliği var. Biz Romanya olarak genç, kolektif futbol oynayan, birkaç tecrübeli futbolcuyla gençleri toparlayan bir takımız. Doğru işler yaparak, doğru adımlar atarak yolumuzda ilerliyoruz.
NE bende ne de takımımda bir panik, bir stres var. Sahada futbolun gereklerini yapmaya çalışıyoruz. Türkiye maçını öncelikli olarak kaybetmemeyi ve mümkünse de kazanarak dönmeyi planlıyoruz. Türkiye'yi yakından tanıyorum. Hollanda maçını pisi pisine kaybettiler. Çok aceleci davrandılar. Çok yetenekli oyunculardan kurulu ancak duygusal bir takım. Bundan dolayı hata yaptılar. En kötü beraberlik alabilirlerdi. Maçın sonucu mağlubiyet olmayabilirdi. Estonya maçında da tribün desteği takımı ateşliyor. Ama bir o kadar da hataya zorluyor. Biz sahaya çıktığımız zaman tribünlerin coşkusunu unutuyoruz.

Emre'nin paslarını iyi bilirim
Emre'nin tecrübesini, o muhteşem paslarını biliyorum. Arda için gerekli tedbiri alacağız. Burak ve Umut Bulut'a çok dikkat etmemiz gerekiyor. Mutu uzun bir dönem oynamadığı için ideal bir seviyede değil ama oynayacak kadar yeterli düzeye geldi. Henüz karar vermedim ama onun tecrübesinden ve kalitesinden faydalanabilirim.
BİZİM için Türkiye karşısında kaybetmemek avantajlı bir skor olur. Ancak Türkiye maçını kazanırsak Türkiye gruptan çıkma şansını % 80 kaybeder; bir nevi havlu atar. Çünkü aradaki puan farkı mucizeler dışında kapanmaz. Gönül ister ki Türkiye-Romanya birlikte Brezilya'ya gidelim. Ama şu anda lider biz olsak da grubun en favori takımı Hollanda.
YARIN (bugün) daha kontrollü ve kompakt oynayacağız. Türk oyuncusu genelde kendini kaybediyor ve saldırıyor. Bunu değerlendirmeye çalışacağım.

BİZE ULAŞIN