Son veda

"Ben ve ailem yüzde 100 Brezilyalı doğduk. Vefatımızda ise Türk halkı sayesinde yüzde 50 Türk olarak gözlerimizi yumacağız."

Sekiz yıl boyunca Fenerbahçe forması altında hem sarı-lacivertli taraftarlara hem de diğer kulüplere gönül verenlere samba tadında futbol ziyafeti sunan Alex de Souza, dün akşam saatlerinde Türkiye'ye veda etti... Yeşil sahalara birçok ünlü şairi gölgede bırakacak edebi mısralar yazan Brezilyalı futbolcu, kendisini uğurlamak için Sabiha Gökçen Havaalanı'na koşan yaklaşık beş bin taraftara duygu yüklü bir konuşma ile veda etti: "Aslında söylenecek çok fazla bir şey yok. Son iki hafta için yürekten teşekkür etmek istiyorum. Ben ve ailem yüzde yüz Brezilyalı doğduk. İleride vefat ettiğimizde yüzde elli Türk olarak gözlerimizi yumacağız. Bunu sağladığınız için hepinize teşekkürler." Alex'in ağzından dökülen son sözler ise Türkçe olarak dile getirdiği "Sizi çok seviyoruz" oldu.

Gözyaşları sel oldu
Acar Kent'ten 17.30 sıralarında ayrılan Alex'i taşıyan minibüs, trafiğe takılmamak için orman yoluna girdi ve konvoy yapan taraftarlardan ayrıldı. Brezilyalı futbolcunun evinden ayrılışı sırasında komşuları gözyaşlarını tutamadı. De Souza ailesini taşıyan minibüs, 19.00 sıralarında havaalanına ulaşırken, son ana kadar dirayetini koruyan Alex, uçağın merdivenlerinde gözyaşlarına boğuldu.

İŞTE ALEX'İN HAVAALANINDA YAPTIĞI KONUŞMAYıldırım'a öfke!
Alex'i uğurlamak üzere Sabiha Gökçen'e akın eden taraftarlar, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a tepki gösterdi... "Bir Alex değil, bir Alex değil Aziz Yıldırım" tezahüratlarını, "Stat, Samandıra hepsi için teşekkür ederiz. Bu taraftar artık seni istemiyor Aziz", "Başkan olsana, başkan olsana Alex" ve "Alex başkan, Fenerbahçe şampiyon" tezahüratları takip etti. Taraftarları Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, sakinleştirmeye çalışırken, emniyet güçleri ise atılan meşaleler ve havai fişekler üzerine uçuş güvenliği tehlikeye girdiği için anons yaptı.

ALEX EVİNDEN BÖYLE AYRILDIF.Bahçe adına plaket!
F.Bahçe Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Alex'e havaalanında Türk futbolu ve Fenerbahçe'ye hizmetleri için teşekkür plaketi verdi. Bu sırada Alex'in eşi Daianne gözyaşlarını tutamadı. Alex'in konuşmalarında tercümanlığını Fenerbahçe ile yollarını ayıran Samet Güzel yaptı.

ANLAMLI TARİH
12-10-2012
12: TARAFTAR
10: SIRT NUMARASI
20: GELDİĞİ YIL SIRT NUMARASI
12: VEDA TARİHİ


BİZE ULAŞIN