Uçakta yer var mı Alex

Brezilya 2014 Dünya Kupası için kritik maçta Romanya'ya karşı kötü oynadık; zor pozisyona girdik; Grozav'ın golüyle de kaybettik. Kadıköy'ün efsane Alex'e veda edip uğurladığı gün, Ay-Yıldız için de Brezilya uçağı kalktı. 2014 için artık mucize gerek

BÖYLE GOL YENMEZ!
İlk yarıda uzatma dakikaları... Orta alanda Semih'in uzaklaştıramadığı topu, Pintilii nefis bir ara pası ile Grozav'ın yuvarladı. Ömer de Gökhan da rakibini kaçırdı. Grozav'A Ömer Toprak yetişmek üzere iken Volkan Demirel kalesini boşaltarak inanılmaz bir hataya imza attı. Grozav boş kaleyi görür görmez şutunu çıkardı. Ne Volkan Demirel ne Ömer Toprak ne de Gökhan Gönül'ün yapacağı bir şey kalmadı, komik bir gol artık ağlarımızdaydı!

BİR BERABERLİĞİ YOK!
Abdullah Avcı döneminde 7 özel 3 resmi toplamda 10 karşılaşmaya çıktık. Milliler bu 10 maçta 5 galibiyet 5 yenilgi alırken, hiç berabere kalmadı. Ay yıldızlı takım bu 10 maçta 16 gol atarken kalesinde 12 gol gördü.MAÇIN GOLÜ
Türkiye, 2014 Dünya Kupası grup eleme maçında Romanya karşısında şok bir yenilgi aldı. İlk yarı baskı kuramayan Millilerimiz uzatma dakikalarında kalesinde Volkan'ın hatalı çıkışıyla golü buldu. Pintilii'nin ara pasında bir anda defansın arkasına sarkan Grozav, kalesini ve ceza alanını terk eden Volkan'ın bu tarihi çıkış hatasını affetmedi: 1-0. Volkan'ın bu hatası ve Grozav'ın golü Türkiye'ye pahalıya mal oldu.

MAÇIN KADER ANLARI
Türkiye ile takım halinde savunma ve hücum yapan, oyun disiplininden hiç kopmayan Romanya karşılaşmasının kader anı +46'daki Volkan'ın hatası oldu. Volkan kalesini terk etmese Grozav'ın o gol vuruşunu yapmaya fırsatı olmayabilirdi. +95'te Emre Çolak'ın ortasında kaleye 2 metre mesafede ve boş pozisyonda Nuri Şahin'in dışarı vurduğu kafa da beraberliğin kaçtığı, iddiamızın çok çok azaldığı an oldu.

MAÇIN YILDIZI
Romanya'da futbolculardan ziyade takım ön plana çıktı. Maçın tartışmasız yıldızı Rumen takımıydı. Pintilii yaptığı asist ve isabetli paslarıyla, Grozav altın değerinde golüyle, 5 numaralı Bourcenau çalışkanlığıyla sivrilse de en çok göze batan Marica idi. Bireysellikten uzak, kolektif futbol anlayışları Romanya'yı gecenin yıldızı yaptı. Maç bitimi seyircimizin takdir alkışları her şeyin özetiydi.

BİZE ULAŞIN