Başbakan'dan Alex'e özel görev

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fenerbahçe'den ayrılarak ülkesine dönen Alex de Souza'yı çarşamba günü Dolmabahçe'de kabul etmesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Dün gece TRT Spor'da yayınlanan Futbol Ateşi programında Alex ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Başbakan Erdoğan'ın görüşmede Alex'e özel bir görev verdiği öne sürüldü.

24-28 KASIM'DA DÜZENLENECEK
Başbakan Erdoğan'ın Alex'e "24-28 Kasım'da Brezilya'da önemli bir konferans var. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığımız ile gelecek yıl düzenleyeceğimiz Gençler Futbol Şampiyonası'nın tanıtımını yapacağız. Senin o konferans süresince Türkiye'nin yüzü olmanı ve bizi temsil etmeni istiyorum" dediği belirtildi.

TEKLİFİNİZ BENİ ONURLANDIRDI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu teklifine oldukça sıcak bakan Alex de Souza'nın 'evet' dediği ve "Konferans sırasında Brezilya'da olacağım. Türk futbolunun tanıtımı için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Bana bu görevi layık gördüğünüz için gurur duydum" şeklinde bir ifade kullandığı öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Alex de Souza ve eşi Daianne'yi Dolmabahçe'de kabul etmiş ve bir süre görüşmüştü. Erdoğan, vedalaşma sırasında Alex'e "Görüşeceğiz" demişti.

BİZE ULAŞIN